17.01.2024, 19:07

Покупки в супермаркетах та аптеках можуть обернутися проблемами: як чеки на товари "підставляють" покупців

супермаркет

На касах супермаркетів, в аптеках чи кафе не багато українців роздумують про те, чи необхідно забирати з собою чек та чи відображається на ньому інформація, яка може зашкодити. А ось і дарма! Існує кілька причин, через які забирати чеки на товари необхідно.

Як правильно чинити з товарними чеками, які видають на касі, - розповість Час Пік.

Яка "небезпечна" інформація про покупця залишається у чеку?

Насамперед чеки, які тисячі покупців щодня залишають на касі або викидають у найближчу урну, можуть бути привабливими для шахраїв. Все через те, що на непримітному аркуші паперу залишаються деякі дані про покупця, а саме - останні чотири цифри номера банківської картки. Якщо шахраям вдається докладніше з'ясувати дані власника картки - вони можуть зателефонувати, представитися співробітниками банку і спробувати з'ясувати секретний код. Інформація про останні цифри номера картки може бути використана як аргумент шахраїв у їхній нібито причетності до банку.

Однак це не всі наслідки, до яких може призвести проста необачність. Викинутий чек може дозволити шахраям винести товар із того ж магазину чи супермаркету, а також вони зможуть сказати, що товар купили в іншому магазині.

Чек на руках - захист від обману та неприємних ситуацій

Товарний чек - не тільки зручна зачіпка для шахраїв. Варто визнати, що продавці бувають не чисті на руку. Поспіхом покупець може не помітити, що в чеку "пробито" зайвий товар. І без перевірки за чеком довести різницю неможливо. Залишиться лише прийняти обман.

Ще одне місце, де чек може бути "гарантом" - сфера громадського харчування. Якщо обід у кафе обернувся отруєнням, притягнути до відповідальності винних буде простіше, якщо зберігся чек. Саме чек підтверджує, що людина справді їла у цьому кафе.

Чек на товар не дасть зробити помилку

Ви купили не той товар і бажаєте його повернути? Йдеться про важливу чи велику покупку? У такому разі чек просто незамінний. Товарний чи касовий чек є підставою для обміну або повернення товару і такий документ є доказом, що купівлю було здійснено саме в цьому магазині. У ситуації, коли чек було втрачено або покупець його просто не взяв після покупки, товар теж можна повернути. Але процедура може виявитися набагато довшою та бюрократичнішою.

Що робити з чеками?

Бездумно залишати чеки на касах або відразу викидати в урну однозначно не варто незалежно від вартості покупки. Це завжди ризик. Чеки на товари та послуги рекомендується приносити додому та утилізувати. Якщо йдеться про дорогі покупки, то чек повинен зберігатися щонайменше 14 днів. Це не дозволить шахраям винести подібний товар із магазину, а у разі браку можна буде повернути товар без збирання зайвих доказів.

Читайте також: У ВПО з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного заберуть виплати? Хто вже не отримає 2000 гривень та чи можуть їх повернути у майбутньому

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк