19.01.2024, 15:07

Не лікують, а калічать? 5 популярних ліків з аптеки, які можуть зробити тільки гірше

лекарства вредные

Не всі популярні лікарські препарати, які виписують медики, насправді ефективні та безпечні. Щоб лікування не закінчилося посиленням проблеми, слід уважніше ставитись до препаратів.

Які ліки є "фуфломіцинами" і в кращому разі можуть просто не спрацювати, а в гіршому - негативно вплинути на перебіг захворювання, - розповість Час Пік.

"Трикардин"

За словами невролога та психіатра вищої категорії Євгена Скрипника, "Трикардин" - це лише "бовтанка" з трьох трав: валеріани, собачої кропиви та глоду. Ще недавно ці трави користувалися в аптеці підвищеною популярністю, але насправді застосування крапель при порушеннях роботи серцево-судинної системи не мають доведеної ефективності.

"Ці краплі ніяк не лікують серце! А чомусь прямо на пляшці написано "серцеві краплі", і цей напис вводить в оману довірливих людей, особливо пенсіонерів, людей похилого віку, які дійсно можуть мати проблеми з серцем", - пише медик у ]]>Instagram]]>.

Ефективність всіх трав'яних зборів - не більше 20%, тобто на рівні плацебо.

"Ергоферон"

"Ергоферон" призначений для лікування та профілактики вірусних інфекцій, у тому числі рекомендується для застосування при перших ознаках простудних захворювань. Проте медики сходяться на думці, що жодного чудодійного ефекту "Ергоферон" не має. Також неефективність підтверджують численні відгуки користувачів мережі.

"Я не знаю, як описати словами все моє розчарування та шок після придбання даного препарату. Жодних позитивних моментів і ніякої робочої дії. Складається відчуття, ніби я купив повітря, а не "хороший" препарат", - пишуть користувачі мережі, і таких відгуків достатньо багато.

Водночас вартість "Ергоферону" в аптеках України "кусається". Упаковка на 40 таблеток коштуватиме 380 гривень і вище, за даними ресурсу ]]>tabletki.ua.]]>

Вітаміни С, Е та група B

Кардіолог Наталія Федів у ]]>Instagram]]> застерігає від прийому вітамінів зазначених груп для зменшення ризиків серцево-судинних захворювань. За її словами, ефект може виявитися зворотним, і дослідження вже давно спростували дієвість вітамінів для серця. Крім того, з'явилося припущення, що прийом вітамінів С та Е може навіть підвищити ризик серцевої недостатності та геморагічних інсультів.

"Циклодинон" (або "Мастодинон")

Акушер-гінеколог Юлія Ніколова в ]]>Instagram]]> попереджає про те, що один із "топових" препаратів, який так часто рекомендують гінекологи, фактично марна витрата грошей. Згідно з інструкцією, "Циклодинон" застосовується при порушеннях менструального циклу та передменструальному синдромі. Але варто звернути увагу на діючу речовину. Це лише плоди прутняка.

"Зараз дуже багато всіляких БАДів, рослинних та гомеопатичних засобів... Вони не допоможуть вам завагітніти, нормалізувати цикл, позбавитися злук (спаєк), вилікувати", - коментує акушер-гінеколог.

Гінкго білоба

Препаратів на основі рослини гінкго білоба маса: "Гінкго Білоба", "Білобіл", "Танакан", "Білобіл форте", "Гінкум" та багато інших. Вважається, що гінкго білоба здатна вилікувати чи не від будь-якої хвороби. Зокрема, її відносять до категорії ноотропів, тобто препаратів для мозку, які нібито допомагають покращувати пам'ять. Однак ще в 2008 році ]]>Велике Федеральне дослідження в США]]> довело неефективність цього листя для роботи мозку. А ось запустити хворобу, сподіваючись на чудодійну рослину, дуже просто.

Читайте також: У Лисичанську та Сєвєродонецьку так їли? Як приготувати відому страву Луганщини з "секретним" інгредієнтом

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк