21.01.2024, 16:19

Космічні "Запорожці" та маршрутки на турбінах: як можуть виглядати авто у найближчому майбутньому

автомобиль

Еволюція автомобілів відбувається швидкими темпами. Щороку на ринок виходять все більш прогресивні моделі, які поєднують у собі сучасні технології, виконані вимоги щодо комфорту та безпеки. Якщо автомобілебудування розвиватиметься такими темпами, як зараз, то через кілька десятиліть від рис та технічних характеристик сучасного авто може не залишитися й сліду.

Час Пік разом зі ШІ "пофантазував" на тему автомобілів майбутнього та з'ясував, як можуть виглядати авто через 100 років.

Приблизно століття тому авто набули більш звичних для нас обрисів - переднє розташування двигуна, закритий кузов та стандартизоване управління. Світ автомобілебудування тільки почав переорієнтовуватися з парових двигунів на двигуни внутрішнього згоряння, які відрізнялися за потужністю та конструкцією від сучасних і перебували у стадії експерименту. Ближче до початку 1920-х років були винайдені та вперше встановлені на авто гідравлічні гальма. Ще не було уявлень про більш-менш звичну для сучасних водіїв трансмісію, не кажучи вже про систему електроніки.

Але справи йшли настільки швидко, що з кожним роком зовнішній вигляд та характеристики машин змінювалися, змінювалися правила дорожнього руху, авто ставали дедалі доступнішими для людей. Десятиліття пішли на те, щоб удосконалити систему безпеки. І ось вийшов сучасний автомобіль. Проте темпи прогресу не знижуються. Виробники авто презентують нові моделі - більш досконалі, продуманіші, зручніші, екологічніші.

Якщо припустити, що темпи автомобілебудування продовжать мчати в тому ж руслі, що і зараз, то через 100 років автомобілі можуть змінити свої риси до невпізнання і, можливо, виконуватимуть якісь нові функції. Не виключено, що автомобілі майбутнього відрізнятимуться від сучасних настільки, наскільки відрізняються сучасні автомобілі від тих, які робили 100 років тому. То що може статися з авто через 100 років? Відповіді у картинках нейромереж.

Бонус! Особливо цікаво нейромережа представляє еволюцію машин Запорізького автомобілебудівного заводу. Якщо ЗАЗ вироблятиме нові авто, не виключено, що майбутні "Запорожці" зроблять технічний стрибок і виглядатимуть як швидкі космічні капсули.

Читайте також: Не лікують, а калічать? 5 популярних ліків з аптеки, які можуть зробити тільки гірше

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк