Темою № 1 для полтавчан стали весняні заморозки

Полтавщина, як і більшість областей України протягом квітня вже двічі перебувала під впливом потужних антициклонів, які принесли морозне повітря з Арктики.
Перша хвиля холодного повітря накрила Полтавську область першій декаді квітня. Тоді північні регіони області навіть засипало снігом.
Так що на тиждень в розділі «новини Полтави» погодна тема стала топовою. Про це писали буквально всі видання області. Та попри апокаліптичні прогнози щодо негативних наслідків різкого похолодання надто негативних наслідків воно не мало.
Фруктові дерева та ягідні кущі практично не постраждали. Річ у тім, що температура повітря опускалася в ранкові години лише до –2. І заморозок тривав не дуже довго. А дерева в той період ще не цвіли, за виключенням хіба що абрикосів.
А, як відомо, плодова брунька більшості фруктових дерев, яка ще не розпустилася, із легкістю витримує заморозок до мінус 4-х градусів. Тому в першій декаді квітня постраждали виключно абрикоси.
І навпаки, аграрії, які займаються вирощуванням зернових культур були дуже задоволені погодними умовами, котрі встановилися на Полтавщині на початку другого весняного місяця. Адже разом зі зниженням температури в область прийшли рясні дощі, які наситили землю такою потрібною в цей час вологою.
Про це досить розлого писав популярний в області тижневик «ЕХО», в рубриці «новини Полтави», беручи коментарі у фахових агрономів.
Апокаліпсис підкрався в ніч на 28-ме
А ось ніч із 27-го на 28-ме квітня стала дійсно страшною для городників та садівників. Тоді температура повітря пустилася за нульову позначку опівночі. І мороз тримався ледве не до сьомої ранку. Причому показники термометрів жахали. Деякі садівники стверджували, що їх термометри фіксували від 5 до 7 градусів морозу.
Хоча фахівці кобеляцької метеостанції зафіксували о шостій ранку лише 2 градуси морозу в повітрі та –6–7 градусів на поверхні ґрунту. Тим часом відомо, що навіть в одному містечку чи селі температура повітря може різнитися залежно від географічного розташування на чотири градуси. Швидше за все так і було.
У всякому випадку в багатьох регіонах Полтавщини повністю загинули квіти та навіть зав’язь плодів на всіх без виключення фруктових деревах. А деякі аграрії навіть констатували вимерзання посівів озимого ячменю.
Заморозки можуть бути ще й у травні та червні
Отже новини Полтави та області у квітні були заповнені тривожною інформацією про стан садків та городів.
Тим часом фахові метеорологи попереджають, що так звані поворотні весняні заморозки можуть бути й в травні. Та й взагалі їх загроза в даній кліматичній зоні зберігається навіть в першій декаді червня.
Тому і синоптики та агрономи радять городникам-аматорам не поспішати із висадкою розсади, особливо таких теплолюбних культур, як перець та помідори.
З дієвих засобів, які вберігають рослини від морозу спеціалісти називають:
- укриття агроволокном;
- рясний полив в ніч заморозку;
- застосування калійних добрив.
Та все ж найбільш перевіреним і дієвим методом уберегти свою городню розсаду є висаджування її в період, коли загроза заморозків є мінімальною. А це – третя декада травня.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |