07.08.2020, 14:51

"Штрафи працюючим пенсіонерам": У ПФУ прокоментували "страшилку"

Марина Началова | Все новости автора

facebook tweeter live rss
работающие пенсионеры

Пенсіонер у разі свого працевлаштування повинен повідомити про це у Пенсійний фонд. Це важливо для визначення належного розміру пенсії.

Газета "Пенсійний кур'єр" спростувала чутки, розповсюджені деякими ЗМІ, про те, що нібіти працюючих пенсіонерів будуть штрафувати, передає Час Пік.

Як зазначається, закон "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" зобов’язує кожну застраховану особу повідомляти про зміни, зокрема, щодо свого працевлаштування. Про такий обов’язок органи Пенсійного фонду повідомляють кожного пенсіонера у заяві, пам’ятці, які він підписує.

Однією з підстав для перерахунку пенсій є зміна прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як правило, така зміна передбачена двічі на рік – з липня та грудня.

Надбавки, доплати, підвищення, інші виплати, встановлені законодавством, переглядаються (збільшуються) при зміні прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи пенсіонера.

А ось мінімальний розмір пенсій за віком, доплата за понаднормовий стаж, які також можуть залежати від прожиткового мінімуму, перераховуються лише непрацюючим пенсіонерам.

Крім того, лише непрацюючим пенсіонерам встановлюється надбавка на непрацездатних членів сім’ї.

Саме з точки зору визначення належного розміру пенсії і має значення повідомлення про факт працевлаштування.

У ПФУ наголошують, що пенсіонер після призначення пенсії має право отримувати її та продовжувати працювати, навіть на тій же посаді (крім пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років).

Так, на 1 липня 2020 року в Україні із 11,2 млн пенсіонерів 2,7 млн – працюючі пенсіонери.

Через кожні 2 роки пенсіонерам, які працювали після призначення пенсій, проводяться перерахунки з урахуванням набутого після призначення пенсії страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати (обирається найвигідніший варіант перерахунку).

Крім того, такі пенсії "індексуються 50х50" за загальновизначеними правилами.

Зазначається, що ніяких "штрафів", які нібито накладають органи Пенсійного фонду України, законодавством не передбачено. Навпаки, після встановлення факту роботи, про який пенсіонер не повідомив своєчасно, його розмір пенсії визначається з урахуванням нових даних. Щодо повернення надміру виплачених сум, то тут закон передбачає можливість повернути неналежні пенсіонеру суми добровільно. Якщо ж ні, то утримується переплата з пенсії в розмірі не більше 20 % місячної пенсії.

Задля уникнення непорозумінь щодо розмірів пенсій тим, хто має намір у період отримання пенсії вийти на роботу, рекомендується невідкладно інформувати будь-яким зручним способом органи Пенсійного фонду про такий факт.

Читайте ще: Як і кому будуть підвищувати пенсії в Україні: Лазебна розповіла про плани на наступний рік

]]>]]>Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении ]]>Час Пик]]>

facebook tweeter live rss