29.10.2020, 14:58

У ЄС можуть призупинити безвіз для України: подробиці

Леся Матвеева | Все новости автора

facebook tweeter live rss
В ЕС могут приостановить безвиз для Украины

В Європейському Союзі стурбовані останніми рішеннями Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів. Скасування ключових антикорупційних повноважень НАЗК та кримінальної відповідальності за недостовірне декларування може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Про це йдеться у листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної. Текст листа має видання "Європейська правда", передає Час Пік.

"Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму", - йдеться у листі.

У листі також йдеться про те, що Євросоюз стурбований рішеннями КСУ та Окружного адмінсуду Києва щодо діяльності антикорупційних органів.

Рішення судів не залишилися поза увагою європейських партнерів та викликали стурбованість Європейської служби зовнішньої діяльності та Єврокомісії, які в черговий раз звернули увагу на те, що питання боротьби з корупцією є пріоритетним у порядку денному реформ в Україні, а незалежні антикорупційні органи є квінтесенцією успішної, правової, демократичної, інвестиційно привабливої України.

"Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі строки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства", - йдеться у листі.

Підкреслюється, що ключовим завданням зазначеної робочої групи слід визначити обробку змін до Конституції України, які, серед іншого, передбачали б повноваження Верховної Ради створювати державні органи зі спеціальним статусом.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Таке рішення Велика палата КСУ винесла 27 жовтня. Стаття 366-1 Кримінального кодексу вводила кримінальну відповідальність чиновників іта суддів за недостовірне декларування майна.

Зеленський сьогодні, 29 жовтня, скликав термінове закрите засідання РНБО, на якому обговорять питання боротьби з корупцією, зокрема, резонансне рішення Конституційного Суду про скасування електронного декларування.

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик

facebook tweeter live rss
n