25.03.2021, 09:56

В Україні прожитковий мінімум наблизять до реальної величини: графік зростання виплат

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

В Україні розроблена дорожня карта наближення прожиткового мінімуму до реальної величини. Міністерство соціальної політики розробило низку законопроєктів, які схвалено урядом та подано до Верховної Ради. Нововведення дозволять соціально захистити людей.

Мінсоцполітики в рамках оптимізації сфери застосування прожиткового мінімуму, підвищення його розміру та розмірів державних соціальних гарантій розробило низку законопроєктів. Про це ]]>повідомляє]]> прес-служба відомства, передає Час Пік.

Законопроєктами передбачено:

- нову методологію визначення та застосування прожиткового мінімуму виключно для основних соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів);

- запровадження базових величин для розрахунку соціальних виплат (надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, щомісячних допомог), що встановлюються до пенсії або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії; стипендій, максимальних розмірів виплат, компенсаційних виплат, а також одноразових виплат (допомог);

- запровадження базової величини для грошових платежів і стягнень та базової величини для адміністративних зборів.

У відомстві зазначили, що при цьому жодна з соцвиплат, які на сьогодні отримують громадяни України, не буде зменшена.

"Наша мета - забезпечити цільовий пріоритетний підхід на спрямування державних коштів для підвищення прожиткового мінімуму до фактичного його розміру для соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів. Запобігти у подальшому необґрунтованому використанню прожиткового мінімуму для грошових платежів і стягнень, адміністративних зборів", - заявила міністр соціальної політики України.

Динаміка зростання прожиткового мінімуму:

у 2022 році - на 14%;

у 2023 році - на 15%;

у 2024 році - на 25%.

Читайте також:

Податок на житло в Україні: Кому та скільки доведеться заплатити за "зайві" квадратні метри

Транспортний податок в Україні: за які авто власникам доведеться викласти гроші

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк