24.04.2021, 07:19

Зеленський підписав закон про реструктуризацію валютних кредитів українців

Леся Матвеева | Всі новини автора
закон о реструктуризации валютных кредитов украинцев

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про реструктуризацію всіх не погашених валютних споживчих кредитів українців. Закон спрямований на захист позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №1381-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті", який парламент ухвалив 13 квітня 2021 року. Про це ]]>повідомляє]]> прес-служба глави держави, передає Час Пік.

"Лише ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації за законом, а саме: валютні зобов’язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату надання кредиту", - сказано в документі.

Після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років.

Проценти за таким реструктуризованим кредитом сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті – український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%.

Кредит можна погасити достроково у будь-який момент.

Читайте також: В Україні з банківських рахунків боржників автоматично списуватимуться гроші

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк