28.06.2021, 12:43

Яким буде тариф на електроенергію з 1 липня: Міненерго прийняло рішення

Ольга Романец | Всі новини автора
тариф на электроэнергию

З 1 липня тариф для населення залишиться 1,68 грн за кВт/год, адже Міненерго відтермінувало до 1 серпня підвищення тарифів на електроенергію.

Про це повідомив прес-центр Міненерго, передає Час Пік.

Відзначається, що діючий тариф для населення - 1,68 грн за кВт/год - приблизно вдвічі нижче реальних ринкових цін на електричну енергію для промисловості. У разі скасування механізму ПСО, ціна на електроенергію для населення відразу ж зрівнялася б ціною для промисловості, тобто відразу зросла б майже вдвічі - до 3,5 грн за кВт/год.

Стримувати тарифи для населення і надалі будуть компанії "Енергоатом" і "Укргідроенерго" за раніше визначеною схемою, тому що після запуску нової моделі енергоринку Кабінет Міністрів призначив їх виконавцями механізму ПСО.

Міненерго вважає неприйнятним діючу модель енергоринку, адже якщо тариф для населення і надалі утримуватимуть від зростання, збитки "Енергоатому" і надалі збільшуватимуться на мільярди гривень. Тому уряд вирішив поступово приводити вартість електроенергії для населення до ринкового рівня. Робити це планується за рахунок поетапної зміни моделі із застосуванням механізму ВСО, тобто ціни на електроенергію для населення і надалі регулюватиме уряд.

Читайте також: Авто зі скромним апетитом: названі найекономічніші автомобілі по витраті палива

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк