28.08.2021, 17:55

Україна і Молдова оновили угоду про вільну торгівлю

Ольга Романец | Всі новини автора
Молдова

Глави урядів України та Молдови підписали Протокол про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Молдова.

Про це повідомляє урядовий портал, передає Час Пік.

Відповідний протокол підписали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилице під час зустрічі 28 серпня.

За словами Шмигаля, зміни до Угоди передбачають, що в торгівлі між Україною та Молдовою застосовуватимуться пан-євро-середземноморські правила походження товарів. Він пояснив, що це дозволить торгувати товарами, які вироблені з компонентів, які можуть походити з усіх країн у цій системі.

"Це велика зміна в торгових відносинах. Перехід на ці правила походження товарів об'єднує українську та молдавську Угоди про асоціацію з ЄС в одну систему. Рік тому ми зробили такий крок з Грузією. Тепер ми об'єднуємо торгові режими всіх держав асоційованого тріо між собою і з ЄС", - сказав глава українського уряду.

Зі свого боку прем'єр-міністр Молдови зазначила, що протокол підтверджує готовність сприяти торговельним відносинам між обома країнами, зокрема на шляху європейської інтеграції.

соглашение

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк