29.08.2021, 18:55

Через місяць платитимемо за світло по-новому: українцям розповіли, як зекономити

Марина Началова | Всі новини автора

З 1 жовтня за електроенергію будуть платити менше економні споживачі. Для тих, хто зможе вкластися у "ліміт", тариф знизиться.

Кабінет міністрів постановив, що з 1 жовтня побутові споживачі, які витрачають до 250 кВт-год. на місяць, будуть платити за тарифом 1,44 грн/кВт-год.

Для тих, у кого споживання виявиться більшим за 250 кВт-год., тариф залишиться таким, як зараз - 1,68 грн/кВт-год.

Ці тарифи залишаться фіксованими до 30 квітня 2022 року.

Тож в українців з'явився стимул економити електроенергію. Як це ефективно зробити, ]]>дає поради]]> Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Щоб заощаджувати електроенергію, а разом з нею і свої гроші, слід дотримуватися таких правил:

 1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.
 2. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
 3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
 4. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
 5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
 6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
 7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.
 8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.
 9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
 10. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що зберігає як газ, так і електроенергію.
 11. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: