14.09.2021, 15:13

Шмигаль пообіцяв українцям збільшення мінімальної зарплати

Марина Началова | Всі новини автора

Цього року мінімальна заробітна плата в Україні зросте на 500 гривень, зростання також передбачене наступного року.

Про це повідомив під час прес-конференції 14 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Час Пік.

Очільник Уряду зауважив, що минулого року мінімальна зарплата була збільшена майже удвічі. Водночас, за його словами, потрібно зберегти баланс, аби уникнути негативного впливу інфляції та не створювати навантаження на бізнес.

«Підвищення мінімальної заробітної плати більшою мірою впливає на бюджетну сферу. Але це також створює додаткове навантаження на бізнес, який прозоро виплачує зарплати. Тож важливо вибрати вдалий момент для збільшення мінімальної зарплати, щоб воно дало результат», - сказав Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що наразі такий результат спостерігається: «По-перше, збільшуються доходи державного бюджету. Завдяки надходженням ЄСВ збалансовується пенсійний фонд. Деякі підприємства почали сплачувати податок на прибуток на 70% більше, фактично при тому самому рівні доходів. Це означає, що вони виходять працювати в прозору площину», - підкреслив очільник Уряду.

Крім того, Шмигаль зазначив, що Уряд спільно з профільними комітетами Верховної Ради зараз шукає оптимальний варіант для реформування в Україні прожиткового мінімуму й збільшення мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що збільшення мінімальної зарплати до 6500 гривень заплановано на 1 грудня 2021 року.

Читайте ще: Перший симптом коронавірусу в українців став іншим: лікар розповів, як змінилася хвороба

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк