19.10.2021, 16:56

За які борги відберуть субсидію: пояснення Мінсоцполітики

Марина Началова | Всі новини автора

Гроші платників податків мають витрачатись відповідально, тому передбачена перевірка наявності боргів у людини, що звернулась за субсидією.

Які саме борги можуть завадити оформити субсидію, ]]>пояснили ]]>у прес-службі Міністерства соціальної політики, передає Час Пік.

Як зазначається, таких випадків два.

Перший, якщо у людини є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у вашого члена сім’ї. Перевіряється наявність заборгованості в Єдиному реєстрі боржників. Реєстр відкритий, безкоштовний, тому можна отримати всю інформацію самостійно за ]]>посиланням]]>.

З цього випадку є винятки і розраховувати на субсидію можна, якщо така заборгованість є у члена сім’ї, який:

  • вважається безвісно відсутніми за рішенням суду;
  • має правовий статус зниклої безвісті особи;
  • є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
  • відсторонений від роботи (посади) в порядку забезпечення кримінального провадження;
  • перебуває під домашнім арештом або тримання під вартою.

Другий випадок - наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 340 грн на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Органи соцзахисту отримують таку інформацію від підприємств, які надають комунальні послуги.

Винятком є наявність заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов. Наявність такої заборгованості не перешкоджає оформленню субсидії.

Якщо заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла і опалювальний сезон вже розпочався, все рівно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону, якщо ви впродовж двох місяців від його початку надасте один з таких документів:

  • документальне підтвердження сплати заборгованості;
  • укладений договір про її реструктуризацію;
  • ухвалу про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо ви подали такі документи пізніше ніж за дві місяці після початку опалювального сезону, то субсидію зможуть призначити з місяця, що настає за тим, у якому до органу соцзахисту надійшли документи.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: