05.12.2021, 16:14

В Україну прибуло друге судно з вугіллям із США

Марина Началова | Всі новини автора

В Україну прибуло друге судно класу «Панамакс» з американським вугіллям, поставлене в рамках домовленостей компанії ДТЕК з міжнародними постачальниками про імпорт в Україну 7 суднових партій з вугіллям із США та Колумбії.

Про це повідомила прес-служба компанії ДТЕК Енерго, передає Час Пік.

Загальний обсяг другої поставки складає 66 тис. т. Сьогодні судно прийнято на 20-й причал порту "Південний".

«Не дивлячись на вкрай складні умови з доступністю і рекордними цінами на енергоносії на світових ринках, сьогодні ми зустрічаємо вже друге судно з вугіллям із США. Найближчими днями воно поповнить запаси наших ТЕС і дозволить забезпечити стабільність української енергосистеми у пікові періоди. Ми мобілізували увесь наявний ресурс для того, щоб у цих надскладних умовах забезпечити стабільність енергосистеми, світло та тепло у домівках українців, особливо в опалювальний сезон», - розповів генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

Напередодні 60,5 тис. т палива із першого судна класу «Панамакс», привезеного ДТЕК для потреб державної генерації «Центренерго», були відвантажені в рухомі склади (вагони) та направлені на адресу Вуглегірської, Зміївської та Трипільської ТЕС. Це дозволить їм частково стабілізувати ситуацію із нестачею вугілля та, за потреби, виробляти більше електроенергії в піки її споживання. Вугілля із другого судна призначене для потреб ТЕС ДТЕК Енерго.

Очікується, що в грудні в Україну прибудуть ще три суднові партії із вугіллям, зафрахтованим ДТЕК для потреб власної генерації. Сумарний обсяг домовлених на листопад – січень поставок складає майже 470 тис. т.

На сьогодні загальний обсяг вже законтрактованого компанією газового вугілля із Польщі, США та Казахстану склав понад 0,9 млн т. ДТЕК продовжує перемовини про додаткові обсяги палива. 

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: