25.01.2022, 17:49

Верховна Рада ухвалила закони про міжнародні посилки: з якої вартості товару стягуватимуть податок

Марина Началова | Всі новини автора

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила два закони, які стосуються оподаткування міжнародних поштових відправлень.

Прийняті у другому читанні та в цілому законопроекти №4278 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)" та №4279 "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)".

Головне нововведення прийнятих законопроектів у тому, що фізичні особи сплачуватимуть податок з міжнародних посилок вартістю 150 євро, а не 100 євро, як зараз.

При отриманні посилок з-за кордону вартістю до 150 євро українці не платитимуть мито і ПДВ, а якщо вартість товарів, що пересилаються, становить від 150 до 1000 євро, потрібно буде платити 20% ПДВ і 10% мита.

Відповідальними за нарахування та сплату до бюджету ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях визначено операторів поштового зв'язку та експрес-перевізників. Вони мають декларувати такі товари та подавати тимчасові чи додаткові реєстри.

Законом передбачається можливість відстрочення сплати ПДВ - протягом 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру.

Також розширено список товарів, які заборонено пересилати у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: до переліку включили алкогольні напої та тютюнові вироби.

Читайте також: Покарання за куплені курсові та дипломні роботи: депутати підтримали законопроект

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: