17.03.2023, 09:58

Українцям нагадали, за яку комунальну послугу можна не платити: стосується не всіх

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

В Україні споживачі щомісяця змушені платити за газ за двома платіжками, одна з яких – за доставку газу. Ця послуга є обов'язковою для оплати, але є умови, які дозволяють споживачам ігнорувати цей платіж.

В Україні вже кілька років під час оплати комунальних послуг споживачам нараховують тариф за розподіл газу. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (]]>НКРЕКП]]>), ухвалила рішення, що цей тариф більше не буде обов'язковим для всіх громадян, повідомляє Час Пік.

Нагадаємо, законною підставою не оплачувати доставку газу є від'єднання споживача від газопостачання. НКРЕКП ухвалила рішення звільнити від оплати тарифу на поділ газу ще одну категорію громадян.

В умовах повномасштабної війни в Україні НКРЕКП визначила ще кілька випадків, коли громадяни звільняються від обов'язку платити за доставку газу.

Ця пільга надається у випадках, якщо:

  • було пошкоджено розподільну інфраструктуру й облгази нездатні забезпечити цілодобовий доступ до газорозподільної системи;
  • було пошкоджено об'єкт газоспоживання в споживача та/або систему газопостачання всередині будинку, і споживач не може користуватися послугами розподілу природного газу.

Для цього слід звернутися безпосередньо до постачальника, щоб звільнитись від оплати за розподіл.

Читайте також: Нові тарифи на воду: коли і в яких містах НКРЕКП планує підвищення

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк