28.04.2021, 06:27

Правильний догляд за полуницею для отримання хорошого врожаю

Виктор Белый | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

З настанням весни доводиться не тільки насолоджуватися природою і відпочинком з шашликами, також варто подбати й про город. В цей час слід зайнятися прибиранням ділянки, підготовкою розсади та посадкою. Також необхідно потурбуватися про улюблену всіма ягоді, яка росте практично у кожного на городі або дачі.

Читайте також: Правильна весняна обробка полуниці - запорука гарного врожаю влітку

Догляд за полуницею

  • Звичайно ж, мова йде про полуницю, адже саме при правильному догляді її урожай може зрости в кілька разів. Перед тим, як ягода почне формувати зав'язі або квітконоси, потрібно зробити три основні кроки. По-перше, на початку весни або до утворення бутонів слід провести обрізку і видалення старих листів. Це допоможе уникнути зараження нових паростків. Така процедура відіграє важливу роль, вона дозволяє не тільки зміцніти куща, а й дати новий приріст.
  • По-друге, варто подбати про підгодівлі, в основі якої повинен бути азот. Можна використовувати як чисті добрива, так і комплексні. Найбільш потрібною є органічна підгодівля. Мінеральний продукт теж підійде, але висока їх концентрація може привести до надмірного накопичення нітратів в плодах. Найкраще, проводити цю процедуру на вологий ґрунт, що сприятиме кращому засвоєнню і це дозволить уникнути опіків рослин. Ідеальним часом для підгодівлі буде вечірнє, так сонячні промені не зашкодять листя кущів.
  • Ну і по-третє, це мульчування, для якого найкраще підійде солома, бо в ній немає ніяких насіння і бур'янів. Ні в якому разі не варто використовувати під час цієї процедури тирсу та опале листя, адже вони дуже сильно ущільнюються і довго перегнивають, виводячи азот з ґрунту. А опале листя можуть стати розповсюджувачами різних грибкових захворювань, які здатні заразити рослини.

Читайте також: Весняна профілактика полуниці

До слова, полуницю не рекомендується садити поруч з картоплею, помідорами, малиною, оскільки вони піддаються однаковим хворобам, які після буде дуже важко вивести.

теги: 
facebook tweeter live rss