30.04.2021, 19:44

Види фільтрів для води, їх переваги та недоліки

Перш ніж потрапити в наші крани, вода проробляє довгий шлях від водойми або водосховища до насосної станції, яка розподіляє її по домівках. У міській водопровід вона подається після проходження декількох ступенів очищення. Але потрапляючи в труби, в яких встигли утворитися різні відкладення і з'явитися тріщини, вода повторно забруднюється. У міському водопроводі вона вбирає в себе всілякі шкідливі речовини, бактерії, іржу та інше сміття. Тому її не рекомендують використовувати для пиття і приготування їжі без попереднього очищення.

Сьогодні кожен може вберегтися від згубного впливу неякісної води на організм, скориставшись побутовими фільтрами. Вони бувають різних типів: глечики, проточні, мембранні і грунтуються на принципі зворотного осмосу.

Фільтри-глечики

Очищають воду від основних забруднювачів, позбавляють її від неприємного запаху і смаку. Складаються всього з трьох елементів: прозорої пластикової ємності з кришкою, чаші для прийому води і картриджа. Це бюджетний варіант для тих, хто не хоче морочитися з установкою стаціонарного обладнання та спеціального змішувача.

Мінуси цієї системи - слабкий ступінь очищення, невеликий обсяг ємності для чистої води, часта зміна фільтруючого елемента, можливе накопичення мікроорганізмів в картриджі.

Проточні фільтри

Передбачають кілька ступенів очищення і забезпечують високу якість отримуваної води за умови своєчасної заміни картриджів. На першому етапі відбувається фільтрація від механічних забруднювачів, на другому - іонізація, звільнення від солей важких металів та інших хімічних речовин, на третьому - видалення бактерій, неприємного запаху і смаку.

Такі фільтри відрізняються високим ресурсом картриджа і продуктивністю. Вони встановлюються під мийкою, а на поверхню виводиться красивий кран для чистої питної води. До мінусів цього методу очищення відносяться необхідність стаціонарного монтажу і висока ціна в порівнянні з більш простими системами.

Фільтри на основі зворотного осмосу

Цей метод забезпечує очищення води на молекулярному рівні. Осмос - це фізичний процес однобічної дифузії. Зворотний ефект використовується для фільтрації рідин. Вона здійснюється за допомогою спеціальної мембрани, що пропускає молекули H2O і повністю затримує інші речовини.

Цей метод дозволяє очищати воду від шкідливих домішок, вірусів і бактерій, а також робить її більш м'якою. В результаті виходить практично дистилят. Тобто фільтри на основі зворотного осмосу прибирають і природну мінералізацію води.

Думки вчених щодо шкоди і користі такої рідини неоднозначні. Але варто зазначити, що левову частину мінералів і мікроелементів людина отримує перш за все з продуктів харчування. Для отримання рекомендованої добової норми кальцію потрібно випити 648 склянок води, магнію - 1848, заліза - 848.

Висновок: корисні речовини, які містяться у воді з-під крана, не в силі задовольнити потребу людини в усіх необхідних мінералах і мікроелементах. З огляду на те, що зазвичай ми випиваємо в день від 3 до 5 склянок, вплив зворотноосмотичної рідини на сольовий баланс організму виходить мінімальний. Тому користі від неї набагато більше, ніж шкоди.

Мембранні фільтри

Об'єднують особливості двох перерахованих вище варіантів. Це проточні фільтри з капілярною мембраною. Вони очищають воду від всіх типів забруднень, не пропускають будь-які частки, що перевищують розмір 0,01 мкм. У тому числі видаляються бактерії, віруси, розчинені солі важких металів. При цьому залишається недоторканим природний сольовий баланс. Таким чином, мембранні фільтри відмінно підійдуть тим людям, хто вважає, що оборотноосмотичний метод, видаляючи мінералізацію води, погіршує її властивості.

теги: