Основні сорти пива
Сучасний асортимент пивних марок бентежить не тільки новачків, а й знавців напою. При цьому далеко не кожен любитель пива знає, чим відрізняються пивні стилі. Розберемося в питанні, щоб вам було легко вибрати свій сорт пива.
Сорти верхового бродіння
Ель — головний вид пива верхового бродіння, коли дріжджі під час ферментації піднімаються шапкою. Відмінні риси: сухий насичений смак, тонкі фруктові ноти та високий вміст алкоголю. Виділяють такі сорти елей:
- Портер. Міцне пиво з вираженим смаком та ароматом хмелю. Колір — від світлого до насиченого темного.
- Біттер. Пиво зі світлого ячменю з великою кількістю хмелю. Шанувальники цінують легкий освіжаючий смак із виразними фруктовими нюансами. Колір — від світло-жовтого до темно-жовтого.
- Пейл ель. Світлий сорт пива з низьким вмістом хмелю, приємним гіркувато-пряним смаком. Колір — світло-бронзовий.
- Стаут. Пиво зі смаженого солоду, що надає напою ненав'язливі кавові нюанси в чіткому хмільному смаку. Найтемніша група пива — відтінок глибокий шоколадний.
- Пшеничний ель. Високий вміст пшеничного солоду (до 68%) надає напою «хлібний» аромат. Колір — світло-солом'яний.
- Бельгійський ель. Пиво з трав'яними та пряними ароматами. До нього часто додають цитрусові та фруктові ефіри. Колір — від солом'яного до янтарного.
Сорти низового бродіння
Сорти пива низового бродіння називають лагерами. У виробництві дріжджі осідають на дно ферментного бака. На лагери припадає до 85 % всього пивного виробництва. Таке пиво може бути світлим і темним. Колір визначає ступінь обсмажування ячмінного солоду. Поряд з ним також використовують жито, пшеницю та рис. Асортимент лагерів представлений в магазині Маудау. Відомі сорти:
- Світлий лагер. Смак легкий освіжаючий та хмільний, без характерних для елю солодкості та гіркуватості.
- Темний лагер. «Десертна» версія класичного світлого лагеру, в якій переважають шоколадні та карамельні ноти. Колір — від темно-бурштинового до темно-коричневого.
- Пілснер. Найпопулярніший сорт лагеру зі світлого солоду та м'якої води. Оксамитовий хмільний смак, колір — золотистий.
- Європейський бурштиновий лагер. Добре збалансований солодовий смак із нотами смаженої пшениці. Колір — інтенсивний бурштиновий.
- Копчений лагер. Рідкісний сорт, приготований на основі ячмінних зерен, підкопчених на вогні. Смак та аромат з димними нотками. Колір — темно-коричневий.
- Бок. Рідкісний сорт пива з високою міцністю.
Сорта пива спонтанного бродіння
Окремим пунктом стоїть пиво спонтанного бродіння — ламбік. Пшеничне пиво бельгійського походження варять за складною технологією в холодну пору року. Основне бродіння відбувається протягом 7 днів, витримка може сягати чотирьох років.
- Молодий ламбік із витримкою до року. Пиво з кислуватим смаком майже без піни. Колір — каламутний, рудий.
- Зрілий ламбік із витримкою від двох до чотирьох років. Напій з терпкою винною гіркуватістю, високою прозорістю, світло-золотим кольором.
Гібридне пиво
В оригінальному виробництві використовують дріжджі верхового та низового бродіння. Сировина — ячмінний та пшеничний солод. Найяскравіші представники гібридного пива — німецькі альтбіри. У смаку переважають легкі фруктові нотки, у післясмаку — хмелеві відтінки.