Особливості приготування телятини для першого прикорму дитини
Молодим батькам необхідно знати про деякі особливості приготування яловичини для маленьких дітей. Телятина - перший м'ясний прикорм для немовляти, тому вона повинна бути свіжою і приємно пахнути. Обраний шматок не повинен містити сухожиль і довгих м'язових волокон. Ідеально підійде груднинка.
Час приготування телятини
- 100 г філе телятини варять 0,5 ч;
- фарш-10 хв;
- м'ясо на кістці - 1 година.
Бульйон
Просмажену телятину покласти в холодну воду, довести до кипіння і залишити варитися ще на 10 хвилин. Потім бульйон злити та залити свіжою холодною водою, довести до кипіння на середньому вогні, посолити, накрити кришкою і продовжувати варити до повної готовності близько 1 години.
Читайте також: Яловичина тушкована з грибами
Варена яловичина для салату
Для салату яловичина вариться тим же способом, що і для супу. Щоб вона була соковитою і м'якою її попередньо маринують і солять тільки по готовності.
Для салату переважно вибрати шматок свіжої, не мороженої груднини, яка відновлює форму після натискання пальцем.
Як зберігати варену яловичину
Зберігати зварене м'ясо потрібно тільки в бульйоні, інакше воно обвітриться і зіпсується. Бульйон зберігають в холодильнику, шматочки відрізають як до потреби.
Великий шматок зберігає смакові якості набагато краще і довше, ніж дрібно нарізані шматочки.
Варене м'ясо в холодильнику може зберігатися не більше 2 днів при температурі не вище 6° С.
Варимо яловичину нетрадиційними способами
Спробуйте приготувати варену яловичину за допомогою сучасних технологічних пристроїв.
В мультиварці
Для цього способу приготування підійде великий шматок або невеликі, попередньо нарізані шматочки. М’ясо готують, видаляють плівки, закладають в чашку. Заливають окропом до повного покриття. Встановлюють програму «Гасіння/Суп».
Готують від 40 хв до 2 годин, залежно від якості м’яса. В процесі знімають піну. Солять і додають коріння ближче до завершення.
Читайте також: Неймовірно ароматний плов з яловичиною і свининою в мультиварці
В мікрохвильовій печі
Для цих цілей підходить тільки молоде м’ясо. Його готують, як правило, і закладають в спеціальний посуд, призначену для використання в мікрохвильовій печі. Заливають гарячою водою і додають за смаком дрібно нарізану цибулю, моркву, корінь селери або петрушки, запашні спеції. Солять.
Яловичину готують під закритою кришкою на середній потужності 15-20 хвилин, потім на мінімальній потужності до готовності близько 1 години.
В пароварці
Підготовлене, размороженное м’ясо попередньо солять і перчать, закладають в термопакет і зав’язують. Заливають водою. Час готовності – 1 година, воду слід постійно додавати.