Особливості водонагрівачів, які потрібно знати
![](https://vchaspik.ua/sites/default/files/styles/1200_800/public/otdih/u1101/kakoy-vodonagrevatel-vybrat-sebe-domoy.jpg)
Попри те, що більшість міст мають усі комунальні послуги, гаряча вода є непостійною. Особливо у періоди проведення гідравлічних випробувань. А за містом у приватних будинках централізована подача може бути повністю відсутня. У таких умовах водонагрівач не є розкішшю, а необхідністю.
Що таке цей агрегат?
Нагрівач є ізольованим баком, об'єм якого може коливатися від 5 до 300 літрів. Нагрів відбувається завдяки трубчастому ТЕНу (одному або двом) та термостату, який контролює температуру води.
Чим більше, тим краще?
Перше, що цікавить багатьох при покупці нагрівача, це його обсяг. У цій ситуації принцип «що більше, тим краще» недоречний. Що більше літраж, то довше гріється вода. А якщо у квартирі проживає лише одна людина, купувати великий агрегат не раціонально.
У зв'язку з цим не рекомендується звертатися до загальних понять. Найкращим варіантом буде розрахунок витрат, виходячи з індивідуальних потреб сім'ї. Для дорослої людини (враховано приймання ванни, душу, миття посуду) достатньо 50-80 літрів. Зі збільшенням кількості людей, зростуть і показники за цим параметром.
Що краще: вертикальний чи горизонтальний?
Сучасні моделі мають кілька способів установки. Більшість їх монтуються як вертикально, так і горизонтально. Розподіл холодної та гарячої води відбувається природним шляхом, тобто тепла підійматися вище, а прохолодна опускається. І що більше площа контакту двох температурних зон, то довше відбуватиметься остигання. Тому вертикальний монтаж забезпечить більший вихід гарячої води.
Формфактор
Виділяють три основних типи нагрівачів залежно від їхньої форми:
- циліндричні, що мають назву «бочка», співвідношення діаметра до висоти у яких дорівнює 1:2;
- слім (вузькі), пропорція яких може бути 1:2,5…3,5;
- прямокутні.
Останні зазвичай такі самі великі, як і циліндричні. Але форма дозволяє успішно їх вмонтувати в ніші. Найбільш ергономічними є сліми, які економлять площу, що займається, завдяки збільшенню висоти.
Важливим є матеріал бака. Найчастіше він виготовляється зі сталі з наступним покриттям емаллю або з нержавіючої сталі.