25.10.2020, 08:28

В Україні 25 жовтня відбудуться місцеві вибори

Леся Матвеева | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
В Украине 25 октября состоятся местные выборы

В Україні в неділю, 25 жовтня, пройдуть місцеві вибори, які відбудуться в 24 регіонах України. Винятком стануть прифронтові та непідконтрольні українській владі райони Донецької та Луганської областей.

На місцевих виборах українці обиратимуть депутатів місцевої, районної чи обласної рад та голів територіальних громад. Виборчі дільниці будуть відкриті з 8: 00 до 20: 00, повідомляє Час Пік.

В Украине пройдут местные выборы

Вибори

Всього на місцевих виборах матимуть право проголосувати 28 млн 622 тис. виборців. 

За даними ЦВК, на місцевих виборах 25 жовтня обиратиметься 1780 депутатів обласних та міської рад Києва, 5366 депутатів районних рад, 11124 депутатів міських рад, 562 депутатів районних рад у містах з районним поділом, 10284 депутатів селищних рад, 14006 депутатів сільських рад, 370 міських голів, 428 селищних голів, 623 сільських голови.

Після виборів число місцевих депутатів в Україні істотно зменшиться. Це пов'язано з новим адміністративно-територіальним розподілом, який скоротив кількість районів в країні (136 замість 490). Крім того, обласні центри, які раніше не входили ні в один з районів, тепер стали частиною новостворених районів. По всій Україні будуть обрані 119 районних рад.

Опитування

В Україні одночасно з виборами буде проходити ініційоване президентом Володимиром Зеленським всенародне опитування, на якому громадянам буде запропоновано відповісти на п'ять питань: 

- чи потрібно вводити в країні довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах; 

- чи підтримують вони створення на Донбасі вільної економічної зони; 

- чи підтримують вони скорочення чисельного складу Верховної Ради з 450 до 300 народних депутатів;

- чи підтримують вони легалізацію медичного канабісу;

- чи підтримують вони підняття на міжнародному рівні питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Всеукраїнське опитування буде організовано у формі екзит-полу за межами виборчих дільниць. 25 жовтня громадянам запропонують дати відповіді на п'ять запитань, обравши для кожного варіант "так/ ні".

У президента Володимира Зеленського підкреслюють, що опитування не є конституційним референдумом, тому не має прямих юридичних наслідків.

Як пройде голосування в умовах пандемії

Вперше Україна проводить вибори в умовах пандемії COVID-19. Кабінет міністрів України затвердив умови проведення виборів в обстановці пандемії.

На вході до виборчої дільниці громадянам будуть вимірювати температуру та питати про симптоми респіраторних захворювань, потоки людей на вхід і вихід будуть розділені. 

Виборці повинні приходити на дільниці в захисних масках. Біля входу в приміщення будуть антисептики та урни для утилізації використаних рукавичок і масок. Дезінфекція дверних ручок, поручнів та сидінь буде проходити кожні дві години. 

Члени виборчої комісії повинні сидіти на відстані не менше метра один від одного або використовувати захисні прозорі екрани.

У приміщеннях буде нанесена розмітка, яка вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Крім того, рекомендується в приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

Українці, які перебувають на карантині, зможуть проголосувати за місцем проживання або перебування. Для цього їм потрібно було подати заяву та довідку з медичного закладу не пізніше вечора 23 жовтня.

Нагадаємо, в МОЗ озвучили правила безпеки під час голосування на виборах 25 жовтня.

Читайте також:

Україна перейшла на зимовий час: поради лікарів, як адаптуватися до нового графіку

Будьте уважні: Поїзди "Укрзалізниці" з 25 жовтня курсуватимуть за зимовим часом

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n