17.05.2021, 20:26

Шмигаль зустрівся з прем'єр-міністром Естонії Каєю Каллас: про що говорили

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із очільником Уряду Естонії Каєю Каллас під час її офіційного візиту в Україну 17 травня.

Про це повідомила прес-служба Кабміну, передає Час Пік.

Шмигаль наголосив, що Естонія є надійним другом і важливим партнером України з широкого кола питань. Він додав, що Україна прагне максимальної активізації торговельно-економічного співробітництва з Естонією.

Крім того, Прем’єр-міністр України подякував естонській стороні за надання фінансової допомоги для підтримки українських територій, що постраждали внаслідок російської агресії, підтримки соціальної сфери та за допомогу в подоланні пандемії коронавірусу.

«Естонія є одним із лідерів за обсягом надання фінансової допомоги Україні. Ми особливо вдячні за підтримку цього року гуманітарних проектів в Україні на понад 500 тисяч євро. Зазначена допомога буде спрямована передусім незахищеним людям, дітям і внутрішньо переміщеним особам на Сході України», - зазначив Шмигаль.

Сторони також порушили питання вакцинації проти COVID-19. Очільник українського Уряду відзначив вагому підтримку Естонії в межах міжнародних ініціатив щодо справедливого розподілу вакцин.

Крім того, Денис Шмигаль і Кая Каллас обговорили протидію гібридній агресії з боку Російської Федерації. Сторони підкреслили важливість обміну досвідом у галузі кібербезпеки.

«Надзвичайно цінуємо незмінну підтримку Естонією суверенітету та територіальної цілісності України у контексті тривалої агресії РФ. Ваш запланований візит до Луганської області - це потужний сигнал підтримки та уваги», - відзначив Прем’єр-міністр України.

Глава українського Уряду також подякував Естонії за готовність узяти активну участь в «Кримській платформі».

Зі свого боку Кая Каллас зазначила, що політика невизнання анексії Криму є надзвичайно важливою для Естонії, і вони вітають ініціативи щодо запуску «Кримської платформи». Прем’єр-міністр Естонії додала, що Україна залишається найбільшим партнером з розвитку й Естонія готова підтримувати й допомагати Україні у впровадженні реформ.

Зазначимо, що 18 травня Кая Каллас разом із віце-прем'єр-міністром з питань тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим вирушить у Луганську область, де ознайомиться з контрольними пунктами в'їзду-виїзду та з гуманітарними проєктами управління верховного комісара ООН у справах біженців.

Читайте ще: У додатку "Дія" з'явилося більше десятка нових корисних послуг: як Україна стає "державою без папірців"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss