20.09.2021, 20:56

СБУ відкрила провадження через проведення виборів в окупованому Криму

Марина Началова | Всі новини автора

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом виборів у Держдуму РФ, які відбулися на території тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив прес-центр СБУ, передає Час Пік.

Як зазначили у спецслужбі, документуються всі причетні до цього псевдоголосування: як з числа офіційних представників РФ, так і серед громадян України, які, порушуючи вітчизняне законодавство, допомагали державі-агресору.

Провадження відкрито за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 «Державна зрада» Кримінального кодексу України.

Також Служба безпеки України надала РНБО матеріали для запровадження санкцій стосовно організаторів і учасників виборів до російських органів влади на території тимчасово окупованого Криму.

Зокрема, мова йде про 33-х кандидатів у депутати Держдуми РФ і 54-х членів територіальних виборчих комісій. Минулої п’ятниці, за ініціативи СБУ, РНБО прийняла відповідне рішення.

«Упродовж усього виборчого процесу Служба безпеки України збирала матеріали стосовно осіб, які організовують та беруть участь у цих перегонах. Адже вони не просто легітимізують окупаційну владу, а несуть загрозу суверенітету та незалежності України і є співучасниками злочину міжнародного масштабу», – заявив глава СБУ Іван Баканов.

Нагадаємо, в ЄС заявили, що не визнають проведення Росією виборів у Криму.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: