27.09.2021, 21:01

У МЗС України відповіли на провокаційні заяви Лукашенка

Марина Началова | Всі новини автора

Міністерство закордонних справ України оприлюднило офіційну відповідь на заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка щодо нібито розгортування на території України американських військових баз.

Коментар ]]>оприлюднила ]]>прес-служба МЗС на офіційному сайті, передає Час Пік.

"Очевидно, що Олександр Лукашенко вже повністю засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики щодо загроз з боку країн Заходу та України зокрема. Він просторікує про примарні американські бази та табори бойовиків в Україні, паралельно перетворюючи сусідню нам Білорусь в суцільну військову базу Росії. Саме з боку Російської Федерації сьогодні йде основна загроза для України, Білорусі і дружнього нам білоруського народу. Зберегти суверенітет і незалежність Білорусі, а не перетворитися на придаток Росії - ось над чим варто насправді замислитися в Мінську", - йдеться у заяві МЗС.

У відомстві підкреслили, що Україна ніколи не втручалася і не втручатиметься у справи сусідньої Білорусі, а також ніколи не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу.

Водночас зазначається, що Україна усіма силами і засобами далі захищатиме свою свободу, незалежність і вільний демократичний вибір українського народу на користь європейської та євроатлантичної інтеграції.

"Ми робимо це не проти когось, а виключно тому, що бачимо майбутнє України в об’єднаній родині вільних європейських народів, де цінність життя, людська гідність і демократичний вибір є непорушними. І таке ж майбутнє відповідає інтересам Білорусі", - заявили у МЗС.

Нагадаємо, Лукашенко заявив, що спільно з президентом Росії Володимиром Путіним буде вживати заходів щодо України у відповідь на нібито розгортання там військових баз США.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк