13.05.2022, 12:25

ЄС надасть Україні ще 500 млн євро військової допомоги

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Європейський Союз надасть ще 500 мільйонів євро військовій допомоги Україні. Також найближчими днями може бути досягнуто згоди щодо введення ембарго на російську нафту.

Про це 13 травня Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель повідомив журналістам на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 у Німеччині, передає Час Пік із посиланням на західні ЗМІ.

За словами Борреля, ці кошти будуть спрямовані зокрема на танки, бронетехніку, важку артилерію та амуніцію для українських захисників.

"Я маю намір оголосити, що ми, Європейський Союз, надамо новий транш у розмірі 500 млн євро для надання військової допомоги Україні. Отже, загальна сума становитиме 2 млрд євро...

Новий імпульс для військової підтримки. Це буде посилення тиску на Росію економічними санкціями та продовження міжнародної ізоляції РФ та протидія дезінформації", - сказав Боррель.

Також він висловив оптимістичний прогноз щодо того, що ембарго ЄС на російську нафту може бути погоджено найближчими днями.

"У понеділок міністри закордонних справ будуть розглядати це питання, і я зроблю новий політичний поштовх для домовленості. Я переконаний, домовленість у нас буде. Нам потрібна ця домовленість і вона у нас буде. Бо нам треба позбутися нафтової залежності від Росії", - наголосив Боррель.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк