The Washington Post дізналося деталі можливої "мирної угоди" між Україною та Росією

США підготували своє бачення мирного врегулювання війни між Україною та Росією й планують представити його під час ключових переговорів у Лондоні, що заплановані на завтра.
Як повідомляє The Washington Post із посиланням на трьох обізнаних джерел, американська сторона ще минулого тижня презентувала цю пропозицію українській делегації в Парижі, передає Час Пік.
Вона викликає серйозні побоювання через низку потенційно скандальних пунктів, зокрема ймовірне визнання Криму російським.
За інформацією джерел, Вашингтон у рамках "мирної ініціативи" пропонує:
- визнання анексії Криму Росією,
- скасування частини антиросійських санкцій,
- припинення бойових дій з боку Москви як умову для укладення угоди.
Ця пропозиція вже отримала неофіційну назву "останньої пропозиції США", що може свідчити про бажання адміністрації Байдена пришвидшити процес врегулювання війни.
Один із західних чиновників у розмові з журналістами WP заявив, що масштаби тиску, який чиниться на Київ, є "вражаючими". Йдеться не лише про політичний тиск, а й про те, що дипломатичний фронт активізувався після візитів спеціального представника президента США з питань Близького Сходу Стіва Віткоффа до Москви. Саме Віткофф, за даними джерел, і став автором ідеї щодо визнання Криму російським.
Європейські гравці — зокрема Франція, Велика Британія та Німеччина — також братимуть участь у переговорах. Вони, за даними WP, мають намір наполягати на тому, щоб потенційна угода містила такі пункти:
- міцні гарантії безпеки для України,
- механізми повоєнного відновлення,
- використання заморожених російських активів на користь України.
У публікації також зазначається, що як європейські, так і деякі українські чиновники приватно визнають складність завдання — повернення окупованих територій у найближчій перспективі. Водночас існує сподівання, що вдасться уповільнити процес укладення угоди, який, на думку частини дипломатів, дозволяє Росії не лише утримати захоплені території, але й уникнути масштабних санкцій — без жодних реальних поступок на користь України.
Попри резонансні формулювання, джерела The Washington Post наголошують: Україну не будуть прямо змушувати визнавати Крим російським. Утім, саме включення цього пункту до дипломатичного порядку денного вже викликає значне занепокоєння в українському політикумі та суспільстві.
Очікується, що переговори у Лондоні стануть переломним моментом, який може визначити майбутній вектор міжнародної позиції щодо війни в Україні. Чи прийме Київ "останню пропозицію" США, чи відкине її як неприйнятну — стане відомо вже найближчим часом.
Читайте також:
Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти російських ЗМІ: обмеження набирають чинності з 23 квітня
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |