Шмигаль спустився у шахту на Донетчині
Під час робочої поїздки до Донецької області 30 серпня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відвідав шахту «Торецька» державного підприємств «Торецьквугілля».
Очільника Уряду супроводжували в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець та голова Донецької ОДА, керівник обласної військово-цивілільної адміністрації Павло Кириленко, повідомляє Урядовий портал, передає Час Пік.
Денис Шмигаль підкреслив, що вугільна галузь є основою економіки багатьох галузей: енергетики, металургії, хімічної промисловості. І також має суттєве соціальне значення для мономіст, яких на сьогодні більш ніж 60 в Україні.
«Окрема тематика — це справедлива трансформація вугільних регіонів. Ідеться про ті ситуації, коли завершуються виробітки, і шахти закриваються. Неможливо це просто залишити. Стоїть питання: як будуть жити мономіста, як будуть жити шахти, як будуть жити люди й громади, що залежать від цих підприємств», — зазначив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр додав, що стосовно цього питання Уряд консультувався з міжнародними партнерами: «Говорили про це і під час перемовин з Ангелою Меркель, і під час розмови із заступником держсекретаря США Стівеном Біґеном. Ми пояснили цю проблему. У них є відповідний досвід, вони надають відповідні проекти, готові надати фінансування, спеціалістів, експертів. Це тривала робота. Вона стратегічна й займе роки, щоб зробити трансформацію вугільних регіонів. Це наша стратегія».
Денис Шмигаль також підкреслив, що на сьогодні держава не має боргів перед шахтарями, і що Уряд ретельно підходить до виконання зобов’язань держави.
«У березні цього року ми проводили зустріч із шахтарями спільно з Президентом, який пообіцяв працівникам галузі виплатити всі борги по зарплатах. І Уряд виконує обіцянку перед шахтарями», — наголосив очільник Уряду.
Водночас він додав, що на сьогодні залишається не розв’язаним питання поточної кредиторської й дебіторської заборгованості та заборгованості за електроенергію: «Тут питання більш комплексне і на кожному підприємстві це треба вирішувати індивідуально. Ми знаємо загальну суму — це понад 29 млрд грн. Уряд буде спільно з підприємствами та шахтарськими профспілками працювати для розв’язання накопичених за останні роки проблем».
Зі свого боку в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець додала, що «тільки за серпень завдяки спільній роботі Міністерства й Уряду було виплачено «Центренерго» 600 млн грн для всіх шахт.
«Це дало можливість погасити борги по зарплаті й електроенергії та вивести шахти з простою. Надалі будемо працювати, щоб усі шахти функціонували стабільно», — зазначила Ольга Буславець.
Нагадаємо, сьогодні в Україні святкують День шахтаря: хто і як привітав гірників.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.