12.12.2020, 12:07

"Ставимо штучну": Сєвєродончани сперечаються, чи варто купувати живі ялинки після лісових пожеж

елки

2020 рік, що минає, ознаменувався в Луганській області страшним лихом у вигляді масштабних лісових пожеж. Вогонь знищив тисячі гектарів лісу, і напередодні Нового року перед жителями регіону постало питання етичності покупки справжньої ялинки.

У соцмережах з цього приводу розгорілися дискусії. Виявилося, що тема досить неоднозначна, передає Час Пік.

У регіональних пабліках стали з'являтися публікації з закликом не купувати на Новий рік живу ялинку, а поставити штучну. "Залиш ялинку в лісі", - закликають противники масової вирубки дерев до свята.

Серед жителів Сєвєродонецька і регіону знайшлося чимало тих, хто підтримав цю думку, адже у штучної ялинки є очевидні переваги.

"У мене штучна ялинка. Це просто краса - після закінчення свят одягаю зверху мішок, і на горище разом з іграшками, а в грудні з горища, мішок знімається - і вуаля, свято готове!"

"Моїй красуні 12 років. Прекрасна, ніби тільки куплена. Нехай живі дерева ростуть і розвиваються, дарують нам свіже повітря з корисними фітонцидами".

"Зараз величезний вибір штучних ялинок красунь, на будь-який смак, а якщо хочеться запаху ялини, можна просто поставити кілька гілочок і всі задоволені".

"Тут у нас і так вигоріло пів-Луганщини... Так давайте дорубаємо, що залишилося?.." - пишуть користувачі.

Однак частина коментаторів нагадала, що ялинки, які продаються перед Новим роком на ялинкових базарах, вирощують в лісогосподарствах спеціально для цих цілей, або ж це результат проріджування молодняка. Отже, відмова від покупки живої ялинки ніяк не вплине на збереження лісів Луганщини. До того ж, ялинки для продажу в цьому році, швидше за все, вже зрубали, і нерозпродані просто викинуть, заявили користувачі Фейсбуку.

"Для Нового року - ялинки вирощують в спеціальних розплідниках. Навмисно їх висаджують з підвищеною щільністю, щоб прорідити".

"Справа в тому, що багато новорічних ялинок вирощують фермери спеціально на зріз, і цим страйком ви залишаєте фермерів без заробітку. Це схоже на давайте не будемо купувати хліб - залишимо пшеницю в полі".

"Ну так ялинки ж заздалегідь в лісництві вирубають, потім реалізатор купить заздалегідь числа 15 вже будуть продавати, ми не купимо і ялинки 1 січня на звалищі будуть", - заявляють коментатори.

Жителі регіону також відзначили спірну екологічність штучних пластикових ялинок, які виробляються промисловими підприємствами, а будучи викинутими на смітник, розкладаються сотні років. А справжнє дерево все-таки не завдає шкоди навколишньому середовищу. Головне - при покупці ялинки звертати увагу на наявність бірки як свідчення, що дерево спиляне легально.

Деякі користувачі запропонували найбільш екологічний варіант відзначити Новий рік з ароматною лісовою красунею: купити дерево з корінням в горщику, яке після свят можна висадити в землю. Правда, знайти у продажу таку ялинку складніше, ніж спиляну.

У будь-якому випадку, кожен залишиться при своїй думці, і ялинкові базари на Луганщині будуть працювати. Раніше стали відомі ціни на новорічні ялинки в Луганській області.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк