Час настав: У Лисичанську бізнесу пора готуватися до переходу на українську мову
В Україні всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, з 16 січня 2021 року зобов'язані будуть обслуговувати споживачів та надавати інформацію про товари та послуги українською мовою. У ВЦА міста Лисичанськ нагадали, що українська мова буде обов'язковою до застосування у всіх сферах суспільного життя.
В Україні з 16 січня 2021 року сфера обслуговування повинна перейти виключно на українську мову. Відповідно до статті 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", всі постачальники послуг, незалежно від форм власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою, повідомляє Час Пік.
Відділ споживчого ринку ВЦА міста Лисичанськ нагадує, що в кафе, банках, на АЗС, в аптеці, бібліотеці, супермаркеті, перукарні тощо - обслуговування повинно бути тільки українською мовою.
Персональне обслуговування клієнта іншою мовою може здійснюватися тільки на його прохання.
Зазначається, що згідно з ч.1 ст. 17 Закону України "Про захист прав споживачів" за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.
Згідно з Інструкцією "Про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та ресторанного господарства", затвердженою наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 04.01.1997 № 2, всі засоби інформування про ціни на товари виготовляються друкарським або іншим способом і повинні бути оформлені відповідно до чинного законодавства про мову.
"Таким чином, за загальним правилом, що міститься у вказаних нормах, українська мова обов’язкова до застосування у всіх сферах суспільного життя.
З метою запобігання надходження звернень громадян військово-цивільна адміністрація м. Лисичанська просить власників закладів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг вжити заходів щодо обов’язкового застосування державної мови при позначенні роздрібних цін в ярликах, меню, прейскурантах тощо, а також приділити додаткову увагу мовним особливостям спілкування під час обслуговування відвідувачів та клієнтів", - заявили у Відділі споживчого ринку ВГА м. Лисичанськ.
Нагадаємо, у разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою можна звертатися до мовного омбудсмена.
Читайте новини міста:
У Лисичанську перерахували розмір соцдопомог: хто отримає підвищені виплати вже в грудні
"Пора перейти від слів до справи": як у Лисичанську йдуть справи з боргами по зарплаті
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.