Як в Лисичанську будуть регулювати чисельність бродячих собак
Зграї собак, які бігають вулицями Лисичанська, вже давно докучають місцевим жителям. ВЦА виділила кошти на заходи з регулювання популяції бродячих тварин. Чи врятує це городян від нападів собак?
Як уже повідомляв Час Пік, у Лисичанську бродячі собаки нападають на місцевих жителів, люди бояться ходити вулицями. І така проблема спостерігається вже не перший рік.
Як повідомляється в сюжеті каналу "Суспільне Донбас", військово-цивільна адміністрація Лисичанська затвердила Програму регулювання чисельності безпритульних тварин до 2025 року. Майже 200 тисяч гривень виділено з місцевого бюджету на біостерилізацію тварин, готується процедура державних закупівель.
Як повідомила речник громадської організації "Зооконтроль Україна" Наталія Зозуля, стерилізація однієї собаки обходиться приблизно в 2200 гривень. Неважко порахувати, що за 200 тисяч гривень можна стерилізувати 90 собак. Але по вулицях Лисичанська, очевидно, бігає набагато більше безпритульних тварин.
На сайті Лисичанської ВЦА нещодавно з'явилося повідомлення, в якому вказується, що наказами Державного комітету ветеринарної медицини України визначено загальні та ветеринарно-санітарні вимоги, а також механізми організації робіт з утримання домашніх тварин у притулках. Проведення цих заходів вимагає значних капіталовкладень, крім того, в даний час у власності територіальної громади м. Лисичанська відсутні приміщення (будівлі), що відповідають вимогам цих законодавчих актів, заявили у ВЦА.
Повідомляється, що в 2017-2018 рр. в Лисичанську діяла Програма регулювання чисельності безпритульних тварин, в ході якої відловлювали бродячих собак і відправляли їх у ветеринарну установу або притулок. При цьому деякі громадяни через незнання вели себе агресивно, вважаючи, що відбувається вбивство тварин: іноді доходило до рукоприкладства, в службові машини кидали каміння і пляшки.
Альтернативою зазначеним заходам є регулювання чисельності бездомних тварин шляхом вилову, стерилізації, кліпсування, вакцинації та повернення їх на місце проживання. У 2019 році Лисичанською міськрадою були внесені зміни до Програми регулювання чисельності безпритульних тварин, а саме додано захід з регулювання чисельності безпритульних тварин методом біостерелізаціі. Вперше на території міста такі роботи були виконані в 2020 році.
Регулювання чисельності безпритульних тварин методом біостерилізації включає в себе:
- затримання тварини, транспортування спеціалізованим автомобілем до ветеринарного комплексу та повернення до ареалу перебування;
- щодобовий огляд тварин лікарем ветеринарної медицини;
- клінічний огляд тварин спеціалістом державної лікарні ветеринарної медицини;
- проведення процедури щеплення тварини проти сказу;
- проведення процедури біостерилізації, чіпування та кліпсування;
- карантинне утримання тварин до 7 діб та у разі необхідності лікування.
У ВЦА повідомили, що протягом 2017-2020 рр. було виловлено та направлено в КП «Центр поводження з тваринами» м. Харкова 333 бездомні тварини, вартість наданих послуг склала 399,2 тис. грн.; проведена біостерилізація, щеплення проти сказу, кліпсування і чіпування 99 бездомних тварин на суму 148,5 тис. грн.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.