07.05.2021, 22:30

Страйк шахтарів на Луганщині: розпочато кримінальне провадження за фактом невиплати зарплат

забастовка шахтеров

У Луганській області відкрито кримінальне провадження за фактом невиплати заробітної плати гірникам шахти "Гірська" ДП "Первомайськвугілля".

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Лисичанська окружна прокуратура, передає Час Пік з посиланням на прес-службу прокуратури регіону.

За даними слідства, з 5 травня 2021 року 15 гірників проводять страйк, відмовляючись підніматися на поверхню. Гірники вимагають виплатити заборгованість із зарплати.

В ході досудового розслідування встановлено, що заборгованість утворилася за рахунок невиплати 50% заробітної плати за січень-березень та 100% за квітень поточного року. На сьогодні вона становить майже 40 млн гривень.

Правоохоронці проводять невідкладні слідчі дії та встановлюють всі обставини злочину. Також слідством з'ясовується питання про наявність коштів у підприємства для виплати зарплати, допитуються рідні страйкуючих шахтарів.

Станом на 15:00 7 травня 2021 року під землею залишалися 14 шахтарів. Вони забезпечені харчуванням, питною водою, теплими речами та місцями для сну. У зв'язку зі станом здоров'я на поверхню було піднято одного гірника.

На даний момент вирішується питання про виплату заборгованості за квітень, а в подальшому - повне погашення заборгованості.

Читайте також: На Луганщині третю добу триває страйк шахтарів: під землею залишаються 14 гірників

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк