25.07.2021, 13:37

Роботи з реконструкції Попаснянського водоканалу можуть розпочатися навесні 2022 року, - Гайдай

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
водоканал

Роботи з реконструкції Попаснянського водоканалу можуть розпочатися навесні 2022 року. До цього часу має закінчитися проектування і тендерні процедури. Вже підписані документи по кредиту в 70 млн євро, який області виділила Франція.

Про це розповів голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай в інтерв'ю телеканалу "Дом", передає Час Пік.

"Ми нарешті пройшли всі інстанції і провели всі переговори, і у Франції провели всі переговори, в Кабміні все узгодили. Верховна Рада України ратифікувала і днями президент України підписав вже остаточний документ, який дозволяє нам використовувати ці кошти", - сказав Гайдай.

За його словами, Франція проводить роботи з виготовлення проектної документації, тендер і здійснює самі роботи.

"Також вони будуть залучати в субпідряд і наші луганські компанії. Я впевнений, що протягом осені завершаться всі роботи з приводу проектної документації, експертизи та тендеру. І з весни почнуться вже роботи", - зазначив очільник області.

Гайдай прогнозує, що роботи з модернізації каналу триватимуть близько двох років.

"Просто не встигнуть такий обсяг робіт провести швидше. Це фізично дуже складно, навіть незважаючи на те, що це французька компанія, відома потужна компанія, у якої достатня кількість і людей, і техніки. Крім того, 10% від усього обсягу робіт потрібно буде проводити безпосередньо на лінії зіткнення. А це буде залежати від складових безпеки. Тому що ми прекрасно розуміємо, що якщо під час проведення робіт будуть якісь обстріли, то роботи будуть зупинені, поки ми не отримаємо гарантії, що протягом місяця-двох-трьох компанія зможе безпечно працювати", - пояснив голова ОДА.

Він підкреслив, що в результаті модернізації каналу буде забезпечена стабільна подача води жителям області, а також це дозволить істотно економити.

Попаснянський районний водоканал постачає воду як на підконтрольну Україні частину Луганщини, так і людям, які живуть у непідконтрольних районах.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss