04.09.2021, 16:35

Вироблятиме біогаз: На Луганщині планують побудувати сміттєпереробний завод

Ольга Романец | Всі новини автора
мусор

У Кремінній депутати міської ради на сесії прийняли рішення розробити детальний план території та стратегічно-екологічну оцінку земельної ділянки приблизною площею 10,00 га, для будівництва на ній заводу з переробки відходів.

Про це пише Суспільне, передає Час Пік.

За словами заступника міського голови Кремінної Наталія Макогон, до міської ради звернулося німецько-українське підприємство, яке запропонувало виробляти біогаз. Біогазова установка працює на твердих побутових відходах.

"Будівництво заводу один з варіантів вирішення цієї проблеми. Є ризики, що громада Кремінної не зможе забезпечити необхідний обсяг відходів для функціонування цього заводу. Обсяг, який завод повинен переробляти. Тому в цьому випадку необхідно буде об'єднуватися з найближчими територіальними громадами, щоб забезпечити функціонування заводу", - зазначила технічний директор "Українського наукового Інституту технічної екології" Ліна Плющакова.

Вона зазначила, що завод зможе виробляти біогаз для опалення та виробництва електроенергії, добрив.

"Щодо біогазової станції та генерації біогазу. Це дуже вдалий прогресивне рішення в контексті поводження з відходами і всіх стратегічних рішень, які ми приймаємо щодо заборони розміщення на полігонах відходів, які біологічно розкладається", - розповіла Ліна Плющакова.

На будівництво заводу планують витратити 180 млн грн. 70% фінансування - частка німецько-українського підприємства і 30% місцевий бюджет.

Відзначається, що будівництво може початися після проходження всіх процедур не раніше ніж через рік-півтора.

Читайте також: "Нафтогаз" знизить ціну на блакитне паливо в опалювальному сезоні: скільки будемо платити

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк