15.11.2021, 12:40

Біловодськ – столиця кінних заводів України: у краєзнавчому музеї презентували нові культурні продукти

Довкола міста Біловодськ у Луганській області є чотири діючі кінні заводи. Найстарішому Деркульському кінному заводу – 254 роки, а наймолодшому Новоолександрівському – лише 196. Всього в Україні 14 діючих кінних заводів.

Біловодськ – старовинне повітове місто Слобожанської України, знане не тільки в Україні, а й у світі. Унікальна культурна спадщина Біловодщини завдячує найстарішим у Європі державним кінним заводам.Цього року в рамках проєкту “Біловодськ – столиця кінних заводів України”, завдяки підтримці УКФ у рамках грантової програми “Культура, туризм, регіони”, у Біловодському краєзнавчому музеї презентували низку інноваційних культурних продуктів, які розповідатимуть відвідувачам музею та оновленого музейного сайту про цю тему. 

Робота над проєктом почалася зі створення спеціальних промоційних матеріалів для соціальних мереж. Режисер-документаліст зі Сєвєродонецька Магомед Шумський створив надихаючий промо-ролик, який менш як за місяць набрав понад 1600 переглядів на YouTube. 

Результатом плідної співпраці з львівськими експертами для оцифрування культурної спадщини skeiron стали можливими фото/та відео документація чотирьох кінних заводів біловодської групи, панорамне сканування та створення 3-D моделей “Японського манежу”Деркульського кінного заводу, “Коня Кокетливого” Новоолександрівського кінного заводу та“Стайні жеребців-плідників” Стрілецького кінного заводу, а також відбулось оцифрування сталої експозиції музею.

Наступним кроком стало залучення Євгена Скрипника зі Слов'янська для оновлення сайту музею (]]>http://www.bilokoni.com]]>), який тепер дозволить усім бажаючим не лише здійснити віртуальний тур Біловодським музеєм, а й всіма чотирма кінними заводами.

Особливо уваги заслуговують дві аудіовізуальні мультимедійні інсталяції, які відтепер представлені в експозиції музею – “Біловодський степ” та “Кінні заводи Біловодщини”. Над їхнім створенням працювала ціла група митців. Науковим консультантом сценарію для інсталяції “Біловодський степ” став Олексій Коваленко з Національного науково-природничого музею НАН України (Київ), озвучку здійснили професійні диктор Дмитро Васильцев та дикторка Даша Слободян (Київ), а дві оригінальні музичні композиції для супроводу створив композитор з Ужгорода Антон Дегтярьов (Ptakh). 

Медіахудожниця Світлана Рейніш (Київ), відома своїмиVJроботами далеко за межами України, оформила увесь підготовлений матеріал для цифрових інсталяцій, які доповнили та урізноманітнили існуючу експозицію музею, завдяки спеціальному програмному забезпеченню з управління інсталяціями, яке розробив програміст з Вінниці Антон Мігунов. Нікого не залишить байдужим проєкт повної ревіталізації музею та архітектурний проєкт від архітекторів з Берліна Діми Міхєєва та Яни Бучатської. У центрі  архітектурного рішення – проєкт розбудови музею для нових експозиційних площин, фондової колекції та потреб громад у внутрішніх комунікаціях. 

Це проєктне рішення дозволяє розглядати музей в майбутньому як центр громади. А візуалізація архітектурного рішення у виконанні Антона Кузьміна дозволила розробити третю цифрову інсталяцію – “Музей – центр громади”, яка показує мешканцям і гостям, яким може стати музей вже у найближчому майбутньому, щоб далі на якісно-новому рівні прославляти Біловодськ як діючу столицю кінних заводів та високої культури. 

На жаль, оновлена експозиція зможе запрацювати лише після зняття карантинних обмежень. У майбутньому передбачається використання тактичних експозиційних рішень з використанням окулярів доповненої реальності та багато іншого.Більше інформації  – у Біловодському краєзнавчому музеї (після карантину).

Над проєктом працювала команда проєкту “Музей відкрито на ремонт”, дружня до всіх музеїв, що зберігають частку предметів державної частини Музейного фонду України,  спільно з колективом Біловодського краєзнавчого музею.

“Біловодськ – столиця кінних заводів України”, проєкт, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду спільно з проєктом USAID “Демократичне врядування у Східній Україні” та “Музей відкрито на ремонт”. 

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк