12.02.2022, 08:38

У Києві затверджено план евакуації населення: столиця готується до роботи в режимі НС

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Київська влада готується до роботи в умовах можливої надзвичайної ситуації (НС). Це стосується як запобігання або подолання можливих провокацій, так і роботи в умовах військового нападу.

Об'єкти критичної та соціальної інфраструктури Києва працюють у режимі підготовки до роботи в умовах можливої надзвичайної ситуації. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко у Telegram, передає Час Пік.

"Київ – великий мегаполіс. І має розгалужену та складну інфраструктуру життєзабезпечення, стабільна робота якої в надзвичайній ситуації - чи не найголовніше завдання.

Тому наші зусилля спрямовані на те, щоб упередити чи подолати як можливі провокації, так і вистояти в умовах військового нападу",
- написав Кличко.

Мер столиці зазначив, що для стабільності ситуації та життєзабезпечення міста важливе безперебійне енерго-, тепло- та водопостачання.

Створено запаси палива, встановлено електрогенератори для безперебійної роботи в НС систем управління містом та ТЕЦ на період до 10 діб. Підприємства забезпечені гарантованим безперебійним зв'язком на випадок відсутності мобільного зв'язку та Інтернету.

Удосконалюється система оповіщення столиці, яка охоплює як окремо персонал міських служб, так і населення. Крім того, була розроблена нова система оповіщення, аналогів якої в Україні немає. На її будівництво планують виділити з бюджету міста майже 11 млн грн.

"Якщо ще кілька років тому в нас було 1,5 тисячі підходящих укриттів, то на сьогодні збільшили їх кількість утричі. Загалом у фонд захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 притулків, розташованих на об'єктах критичної інфраструктури та призначених для захисту працюючої зміни, а також близько 4500 споруд подвійного використання (підземних паркінгів та переходів, поглиблених станцій метро, ​​підвалів та напівпідвалів). З їх розташуванням можна ознайомитись на карті, розміщеній на сайті КМДА. У мирний час спорудження подвійного використання можуть використовуватись для господарської діяльності, а в разі надзвичайної ситуації балансоутримувачі та керівники закладів мають відчинити двері та захистити населення", – зазначив Кличко.

У столиці було створено комісії з питань евакуації – на рівні Київської міської державної адміністрації та в кожному районі. Було затверджено План евакуації населення, який визначає розташування збірних евакуаційних пунктів, кількість необхідного транспорту та безпечні райони для розміщення населення.

"Вже два тижні тривають тематичні навчання з педагогічними колективами та батьками в школах. Розроблені інструкції, як діяти і різним закладам та установам, враховуючи специфіку їх роботи – медзакладам, школам та садкам, закладам соціального захисту та інших", - написав Кличко.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк