09.03.2023, 18:21

Що відбувається під Бахмутом станом на 9 березня: Експертний аналіз

Марина Началова | Всі новини автора
Бахмут

Очільник НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Бахмут може бути захоплений найближчими днями. Але не все так однозначно, як здається здалеку. Українські війська попри шалений тиск тримають оборону, а подекуди й контратакують.

Представник східного угруповання військ Сергій Череватий прокоментував заяву генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що Бахмут впаде найближчими днями, передає Час Пік.

"Хочу сказати, що остання війна, з якою НАТО мав більш дотичні відносини, - це були війни в колишній Югославії, які були значно менші за об'ємом та застосуванням військ тощо. Так вони більш звиклі до стабілізаційних, навчальних чи миротворчих місій", - сказав військовий.

В свою чергу ]]>воєнно-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко]]>, аналізуючи ситуацію, говорить наступне.

 Російські окупанти, зайшовши до східного сектора міста, де переважно приватна забудова, просунулися до річки Бахмутівка, але сидять зараз, умовно, по лінії вулиці Щедра. Чому? Та тому, що з правого берега Бахмутівки лівий берег прострілюється.

Для того, щоб вийти на правий берег, необхідно зайняти позицію, підігнати техніку для форсування водної перешкоди, почати форсування, накопиченими силами та засобами. А як це зробити, якщо лівий берег прострілюється углиб на 400 метрів?

Відповідь проста - в приватному секторі сидіти поки рак не свисне і жувати онучі, паралельно отримуючи регулярні прильоти, які не дозволяють відновити боєздатність, накопичити БК і підготувати кидок на форсування річки-смердючки.

Південна локація під повним контролем ВСУ. РОВ (російські окупаційні війська - прим. ред.) намагалися пробити південну оборону, але їх дуже символічно розмотали на цвинтарі. По суті, для них це стає сакральне місце – йдуть у штурм через цвинтар і там усі залишаються.

Говорити про найближчу перспективу прориву оборони південного сектору Бахмуту – не можу. Її в цей час у РОВ немає, якщо вони не затягнуть туди більш серйозний ударний кулак і не сконцентрують вогневий тиск. Але це зробити не можуть, оскільки немає необхідного ресурсу.

Північна локація – все дуже складно. Тиск із півночі виявляється зараз найбільш відчайдушним та істеричним у РОВ. Однак природні перепони так само являють собою лінії оборони, які дозволяють ефективно відбивати хвилі окупантів.

Артерії 0504 та 0506 (траси з Бахмуту на Костянтинівку - прим. ред.) у короткостроковій перспективі у РОВ перерізати немає шансів. На це вистачає ресурсів, які зараз усі сконцентровані на півночі, сході та півдні міста. Відтягнуть ресурс для штурму трас - отримають контратаку і втратять те, що зайняли.

У свою чергу, відтягнути частину сил з локацій у 0504 і 0506 для посилення тиску на північ і південь, для прориву в центр теж не можуть, адже ослаблення спричинить обвал флангів, про що не так давно, у своїй дилетантській формі, але з явним натяком нив Пригожин.

Тобто для РОВ у Бахмуті зараз вимальовується такий собі Уроборос (міфічний змій, що пожирає свій хвіст - прим. ред.). Куди і як би вони не смикнулися, вони жуватимуть свій власний хвіст. І цю ситуацію може вирішити лише перекидання додаткових сил та коштів. Причому не малих. До 30 БТГр. Ось тільки де їх взяти.

Читайте також:

"Бахмутський трикутник": Чи має Росія потенціал для захоплення міста найближчим часом

"Ніякого кільця немає і не буде": Боєць ЗСУ розповів, як стоїть оборона у Бахмуті

"Росіян чекають сюрпризи": Боєць ЗСУ розповів про ситуацію в Бахмуті

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк