"Навіть хліба нема де купити": Лисогор про ситуацію на окупованій Луганщині
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив про тяжку ситуацію в окупованих населених пунктах "ЛНР".
Про це він написав у своєму ТГ-каналі, передає Час Пік.
За його словами, у понад 200 містах і селах, що охоплюють 22 адміністративні одиниці, не функціонує жоден продуктовий магазин.
"За десять років там не зроблено нічого для покращення інфраструктури – навіть хліба нема де купити. В останні місяці автолавки стали єдиним джерелом продовольства, але працюють лише одну-дві години двічі на тиждень, після чого їдуть у сусідні села. Раніше розвинені населені пункти фактично перетворилися на у «російську глибинку", - написав він.
За інформацією Центру національного опору, на тимчасово окупованих територіях півдня та сходу України спостерігається загострення соціально-економічної кризи, спричиненої російською агресією. Руйнування інфраструктури та відсутність міжнародних інвестицій призводять до економічного колапсу із серйозними наслідками для місцевого населення.
Військові дії завдали шкоди значній частині промислових об'єктів, включаючи заводи та порти. Через руйнування та нестачу робочої сили багато підприємств зупинили свою діяльність. Окупаційна влада навмисно знищує критично важливу інфраструктуру, що ускладнює відновлення економіки України, призводить до масових скорочень робочих місць та зростання рівня бідності.
Соціальна сфера також серйозно постраждала: медичні установи не можуть забезпечити необхідну допомогу через брак ліків та кваліфікованого персоналу. Освітні установи працюють в умовах, далеких від стандартів, а діти змушені навчатися за пропагандистськими програмами, які містять дезінформацію.
Окупаційна влада намагається інтегрувати ці території до російського соціально-економічного середовища, змушуючи населення приймати російські паспорти для доступу до базових соціальних послуг. Це є грубим порушенням прав людини.
На тимчасово окупованих територіях також відчувається дефіцит базових продуктів харчування та медичних товарів. Постачання з підконтрольних Україні регіонів заблоковане, а російська логістика не може задовольнити потреби населення. В результаті люди страждають від нестачі необхідного, що веде до гуманітарної катастрофи.
Читайте також: "Налітай! Розгрібай!": Які квартири, й за якою ціною продаються у Лисичанську, Сіверськодонецьку та Рубіжному
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |