Боротьба за свою квартиру: у Лисичанську та Сіверськодонецьку рятуються від додаткових руйнувань

Так звані ремонтні роботи у тимчасово окупованих населених пунктах “трикутника” завдають більше шкоди, ніж користі. Щоб убезпечити своє майно, мешканці змушені писати відмови від ремонтів. Однак відмовитися від втручання будівельників не так просто.
Як ідуть справи з руйнівним “відновленням” у Лисичанську та Сіверськодонецьку - розповість Час Пік.
Ремонт чи руйнування?
У мережі неодноразово з'являлися повідомлення про те, що в Лисичанську та Сіверськодонецьку ремонти мають не лише показовий характер, а й примусовий. В результаті таких примусових робіт у квартирах з'являються неякісні батареї, двері та вікна, а також гори сміття. Квартири виявляються ще менш придатними для проживання. Така ситуація влаштовує далеко ще не всіх. Проте відмовитися від ремонту у квартирах не так просто.
Відмова від ремонту - єдиний вихід?
Для збереження майна у квартирі власники змушені писати заяви про те, що вони відмовляються від ремонту. Зокрема, у Лисичанську відповідну заяву необхідно подавати підряднику. У Сіверськодонецьку ситуація аналогічна. Мешканцям радять писати заяви підряднику.
"Тільки за наявності письмової заяви є незначна ймовірність, що горе-будівельники не замінять уцілілі вікна дешевшими, не демонтують сантехніку, двері і не винесуть із квартири цінні речі та меблі", - наголошується в одному з повідомлень.
Водночас відмовитися від втручання горе-ремонтників не так просто, бо з поданням відмов виникають проблеми.
Чому відмовитися від ремонту - непросте завдання?
З повідомлень, що фігурують у мережі, випливає, що відмова від непотрібної заміни вікон або батарей ускладнюється низкою обставин.
- Не завжди є можливість знайти підрядника. Зокрема, у Сіверськодонецьку заяви мешканці пишуть одразу до кількох бригад.
- У Лисичанську люди стикаються з тим, що підрядники “не мають відповідної документації”, щоб прийняти заяву на відмову від ремонту.
- Що відбувається із заявою після подачі і чи справді на неї відреагують - ніхто не знає, оскільки жодного організованого подання немає.
Крім того, займатися "квартирними питаннями" можуть лише ті, хто вже переробив документи, що підтверджують право власності, на російські. А це означає, що більша частина сіверськодончан та лисичан не має можливості захистити своє житло. Якщо власника квартири немає на місці - ніщо не врятує квартиру від незаконного злому та “відновлення” до фактично нежилого стану та гір сміття, які додаються бонусом до ремонту.
Якість ремонтних робіт настільки низька, що навіть самі працівники це визнають, як зазначають у мережі. Тому власникам житла настійно рекомендують відмовлятися від ремонтів, щоби не отримати погіршення у квартирах. Тому що під заміну йде те, що вціліло. Що потім відбувається з демонтованими вцілілими радіаторами опалення, вікнами та дверима - залишається лише здогадуватися. Житло в окупації піддається як незаконній “прихватизації”, так і незаконному проникненню. І за недоторканність своєї квартири доводиться боротися замість того, щоб просто жити.
Читайте також: Держава компенсує оренду житла: переселенці з Лисичанська, Сіверськодонецька, Рубіжного можуть отримати новий вид допомоги
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |