28.03.2025, 21:48

На ТОТ запровадили "сімейну іпотеку": чергова фінансова пастка від окупантів

Марина Гончар | Всі новини автора
окупація

Окупаційна адміністрація на тимчасово захоплених територіях України продовжує створювати ілюзію "турботи" про місцевих жителів, запроваджуючи так звані соціальні програми. Цього разу під виглядом "допомоги родинам" загарбники пропонують людям кредитне зобов’язання під назвою "сімейна іпотека". Та за красивою назвою ховається класична схема фінансового закабалення, яка, замість вирішення житлової проблеми, ще більше погіршує становище людей.

Про це повідомляє ]]>Центр національного спротиву]]>, передає Час Пік.

За задумом окупаційної влади, жителі тимчасово окупованих регіонів можуть придбати на умовах іпотечного кредитування квартиру у "вторинному фонді". Проте деталі цієї пропозиції більше схожі на пастку, аніж на реальну допомогу:

  • Лише вторинне житло в містах із мінімальною забудовою. Про нові квартири мова не йде — людям пропонують придбати старі, зношені помешкання, переважно в депресивних районах, де навіть базова інфраструктура часто не працює.
  • Житло у вкрай поганому стані. Під виглядом «вигідної пропозиції» людям пропонують квартири, яким по 20 і більше років, що потребують капітального ремонту. Тобто окрім кредитних платежів сім’ї повинні витрачати власні кошти на відновлення житла.
  • Кредит з ризикованими умовами. Попри складне економічне становище на ТОТ, відсутність стабільної роботи та постійні затримки з виплатою зарплат, окупанти передбачили у програмі суворі штрафи за прострочення платежів. А ставка за кредитом, яку спочатку декларують як "пільгову", не є фіксованою — вона може зрости у будь-який момент.

Фактично, окупаційна влада вкотре демонструє, що її "допомога" є нічим іншим, як спробою отримати зиск з тих, кого вони самі позбавили нормальних умов життя. Замість реальної підтримки родин, людям нав’язують кредит на руїни, які вони потім самостійно мають ремонтувати за власний рахунок.

Крім того, введення таких програм виглядає як інструмент контролю та тиску. Адже боржників, які опиняться у фінансовій залежності, буде значно легше змушувати працювати на окупаційну адміністрацію чи брати участь у пропагандистських заходах.

Пропозиція "сімейної іпотеки" — це не про забезпечення житлом, а про створення довгострокової фінансової залежності. Фактично, місцевим жителям пропонують не дах над головою, а нові кайдани у вигляді боргів, з яких буде майже неможливо вибратися в умовах окупації.

Ситуація із цією "іпотекою" вкотре підтверджує, що всі так звані соціальні ініціативи окупантів — це лише ширма для подальшого грабунку та фінансового поневолення місцевого населення. За красивими словами про "підтримку сімей" стоять недобудовані будинки, кредити з пастками й відсутність будь-якої реальної перспективи.

Читайте також:

"Відновлення" Лисичанського НПЗ: у ЛОВА прокоментували плани росіян

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк