Катастрофічні результати досліджень: На Донбасі у річках виявили високий рівень нітритного азоту, фосфатів та ртуті

Росрибальство у 2024 році вперше провело гідрохімічні дослідження на окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Результати виявилися катастрофічними.
На окупованих територіях Луганської та Донецької областей у річках виявили високий рівень нітритного азоту, фосфатів та ртуті, а також локальні накопичення нафтопродуктів. Про це повідомляють підконтрольні окупантам інформресурси, передає Час Пік.
Зазначається, що основними джерелами забруднення є зливові, шахтні та дренажні води, що стікають у річки. Крім того, у водоймища скидають недостатньо очищені води, використані у побутових та промислових цілях, і проводиться змив добрив з полів.
Внаслідок безвідповідального затоплення шахт окупантами, річки, з яких беруть питну воду для Луганської та Донецької областей, перетворюються на отруйні "відстійники".
Як зазначає Східна Правозахисна група, дії окупаційної влади призводить не лише до деградації вугільної галузі, а й до поглиблення екологічних проблем.
"Окупаційна влада не діє!
Забруднення несе пряму загрозу для здоров'я людей і робить територію непридатною для життя та сільського господарства. Кремль не лише руйнує економіку окупованих регіонів, а й перетворює їх на екологічну зону лиха", – повідомляє Східна Правозахисна група у Facebook .
Зазначається, що на окупованих територіях Луганської та Донецької областей затоплено вже понад 30 шахт. Через відсутність коштів на відкачування води шахтні стоки безконтрольно потрапляють у річки та ґрунтові води, що вже призвело до забруднення водойм, просідання ґрунту та загрози для сільського господарства.
У Росриболовство заявили, що в регіоні необхідно провести водоохоронні заходи, проте далі "красивих" заяв справа не йде.
Читайте також: Понти для місцевих: Чому жителям Лисичанська та Сіверськодонецька не подобається робота ЖЕКів "за російськими стандартами"
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |