"Крапля надії": як в окупованому Лисичанську перетворили воду на розкіш

У тимчасово окупованому Лисичанську Луганської області триває масштабна водна криза, яка не вщухає вже четвертий рік поспіль. Попри обіцянки окупаційної влади щодо відновлення водопостачання, ситуація у місті лише погіршується. Люди залишаються без елементарних умов для життя, а замкнене коло байдужості та бюрократії позбавляє їх будь-якої надії на вирішення проблеми.
Жителі міста розповідають, що навіть після ремонту у квартирах та повної заміни комунікацій підключити воду залишається майже неможливим, передає Час Пік.
Один із мешканців поділився історією своєї родини: у квартирі доньки зробили капітальний ремонт, замінили всі труби, встановили нову сантехніку, однак води як не було, так і немає. За його словами, кілька місяців вони оббивають пороги різних інстанцій, але все безрезультатно. У водоканалі їх перенаправляють до ЖЕКу, там — до будівельної компанії, а звідти знову до водоканалу. Таке "ходіння по колу" вже стало звичною реальністю для багатьох мешканців.
"Ми зверталися до окупаційної адміністрації. Там нам порадили звернутися в прокуратуру. Це вже остання надія, бо більше нема до кого йти. Люди повинні гуртуватися, підніматися і вимагати свого, інакше нічого не зміниться", - йдеться у мережі.
Однак, як свідчать інші мешканці Лисичанська, в місті фактично панує безвладдя. Один із чоловіків розповів, що особисто відвідував водоканал, але там його зустрів лише охоронець у сторожці. Адміністративні приміщення — зачинені, на стукіт ніхто не реагує. Така ситуація лише підсилює відчуття покинутості й безвиході, що панує серед населення.
"У місті повна анархія. Нікому нічого не потрібно. Влада відсутня. Люди залишилися сам на сам із проблемами, і ніхто навіть не робить вигляд, що хоче допомогти", — скаржаться місцеві.
Проблема водопостачання у Лисичанську має системний характер. З моменту окупації міста влітку 2022 року, водогони так і не були відновлені. У багатьох районах води не було ще з перших місяців повномасштабної війни. Тимчасові рішення — як-от підвіз води автоцистернами чи встановлення ємностей — залишаються рідкістю і більше нагадують піар-акції окупаційної адміністрації, ніж справжню допомогу.
Як повідомлялось раніше, на тлі заяв окупаційних адміністрацій про "відновлення інфраструктури" реальність на вулицях Лисичанська виглядає зовсім інакше.
Читайте також:
Зв’язок зник, але з’явився інший "дзвінок": як тепер спілкуються мешканці у Сіверськодонецьку
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |