01.12.2020, 10:36

Хорватія посилює правила перетину кордону для іноземних громадян

Леся Матвеева | Всі новини автора
Хорватия ужесточает правила пересечения границы для иностранных граждан

Штаб цивільного захисту Республіки Хорватія прийняв рішення про тимчасову заборону та обмеження перетину кордону Республіки Хорватія. Нові правила діятимуть з 1 по 15 грудня 2020 року.

Хорватія посилює правила перетину кордону для іноземних громадян. Заборона стосується, в тому числі, і громадян України. Про це повідомляє посольство України в Хорватії, передає Час Пік.

Заборона не поширюватиметься на громадян України, які мають чинну посвідку на проживання в країнах Євросоюзу і прибувають до Хорватії з країн ЄС, що знаходяться в "зеленому" карантинному списку ЄС, не мають ознак хвороби та не були в тісному контакті з хворою людиною.

Також до Хорватії зможуть потрапити українці з посвідкою на проживання, які подорожують транзитом. Однак, вони повинні довести, що не затримувалися в інших країнах ЄС, через які також рухалися транзитом.

У виняткових випадках в Хорватію будуть пропускати такі категорії громадян, які постійно проживають в Україні: медпрацівники, працівники по догляду за престарілими, прикордонники, працівники транспортної галузі, дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники поліції, працівники в гуманітарній сфері та особи цивільного захисту при виконанні своїх службових обов'язків, особи, які подорожують транзитом або з метою навчання, моряки, особи, які подорожують по невідкладним особистим або сімейним обставинам, діловим причин, які мають інші економічні інтереси.

Іншим громадянам України, які направляються з країн ЄС, буде дозволено в'їзд до Хорватії при пред'явленні негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, який зроблено не раніше ніж за 48 годин до того, або з обов'язковим проходженням самоізоляції до здачі відповідного ПЛР-тесту в Хорватії та отримання негативного результату.

Нагадаємо, Туреччина посилила карантин через ситуацію з COVID-19.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк