16.01.2021, 07:58

У ВООЗ виступили проти вимоги обов'язкової вакцинації від COVID-19 для туристів

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
В ВОЗ выступили против требования обязательной вакцинации от COVID-19 для туристов

Комітет Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайної ситуації з пандемією коронавірусу рекомендував країнам не вимагати від прибуваючих осіб пред'явлення свідоцтв про проходження вакцинації.

Комітет Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайної ситуації з пандемією коронавірусу не підтримав вимогу обов'язкової вакцинації при міжнародних поїздках. Про це йдеться в рекомендаціях ВООЗ, опублікованих 15 січня на сайті організації, повідомляє Час Пік.

Комітет на прохання Генерального директора ВООЗ д-ра Тедроса Адханома Гебрейесуса провів 14 січня віртуальну нараду для розгляду питання про появу нових варіантів що викликає COVID-19 вірусу SARS-CoV-2, а також можливості використання свідоцтв про вакцинацію та проходження тестування в ході міжнародних поїздок.

Члени комітету визнали, що поки не до кінця ясно, наскільки вакцинація від COVID-19 знижує передачу хвороби. При цьому кількість вакцини в світі поки обмежена.

У зв'язку з цим, Комітет не рекомендує країнам вимагати доказів вакцинації від туристів.

"Комітет рекомендував країнам вживати скоординованих та науково обґрунтованих заходів забезпечення безпечного пасажирського сполучення і повідомляти ВООЗ про накопичений досвід та передові методи.

Беручи до уваги, що роль вакцин у скороченні передачі інфекції поки не встановлена, а їх доступність в даний час вкрай обмежена, комітет рекомендував країнам не вимагати від прибувають осіб пред'явлення свідоцтв про проходження вакцинації", – йдеться на сайті ВООЗ.

У той же час відсутність обов'язкової вакцинації не означає, що туристи не повинні дотримуватися інших правил при міжнародних поїздках. Мандрівників закликали дотримуватися всіх протиепідемічних заходів під час поїздок.

Читайте також: Другий рік пандемії COVID-19 може виявитися більш складним - ВООЗ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss