25.01.2021, 08:07

Проникає в мозок і викликає рецидиви: медики виявили несподівану здатність коронавірусу

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
коронавирус

Вчені припускають, що коронавірус, який викликає COVID-19, може ховатися в мозку інфікованих і викликати рецидиви у пацієнтів, які, здавалося, вже одужували.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому журналом Viruses, передає Час Пік.

Дослідники з Університету штату Джорджія виявили, що у мишей, заражених вірусом через носові ходи, розвинулася важка хвороба через інфекцію мозку навіть після того, як вірус покинув легені.

Провідний дослідник і співавтор дослідження Мукеш Кумар припустив, що отримані результати можуть пояснити, чому у людей, які подолали хворобу, іноді раптово виникає рецидив.

Виявилося, що вірус знаходився в мозку мишей на рівні, в 1000 разів перевищує будь-який інший ділянку тіла. У той час як рівень вірусу, який знаходиться в легенях, починав зменшуватися після трьох днів зараження, вірус залишався на високому рівні в мозку на п'ятий і шостий дні, коли перебіг хвороби стало більш важким.

"Одного разу заразивши мозок, він може впливати на що завгодно, оскільки мозок контролює ваші легені, серце і все. Мозок - це дуже чутливий орган. Це центральний процесор всього", - заявив Кумар.

Також Кумар припускає, що коронавірус, потрапивши в мозок, може в майбутньому зробити пацієнтів більш сприйнятливими до інших серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи неврологічні захворювання, такі як хвороба Паркінсона і розсіяний склероз, а також загальний когнітивний спад і аутоімунні захворювання.

Однак, хоча численні дослідження свідчать про те, що мозок мишей сприйнятливий до зараження вірусом, немає переконливих доказів, що вірус інфікує і концентрується в мозку людини. Неврологічні симптоми можуть бути викликані імунною реакцією, а не безпосередньою інфекцією мозку.

Читайте також: Камера МКС зняла "ельфів" в атмосфері Землі: відео

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss