02.03.2021, 21:01

США і ЄС ввели санкції проти Росії через Навального

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
навальный

Євросоюз і США ввели нові санкції відносно топ-чиновників Росії через отруєння, арешт і ув'язнення опозиціонера Олексія Навального.

Так, в офіційному журналі Євросоюзу 2 березня було опубліковано інформацію про введення санкцій проти російських посадовців, причетних до переслідування Навального, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Під санкціями ЄС опинилися: голова Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Олександр Калашніков, голова слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін, генпрокурор РФ Ігор Краснов, голова Росгвардіі Віктор Золотов.

Reuters, посилаючись на джерело в адміністрації США, пише, що Штати також вводять санкції проти РФ через отруєння Навального нервово-паралітичною речовиною. Повідомляється, що санкції вводяться у відношенні семи високопоставлених російських чиновників, яких чекає як мінімум заморожування активів.

Американським санкціям також піддалися 14 підприємств, пов'язаних з виробництвом біологічних і хімічних агентів у Росії, в тому числі 13 комерційних організацій - дев'ять в Росії, три в Німеччині і одна в Швейцарії, а також російський державний науково-дослідний інститут.

Як зазначається, США діяли узгоджено з ЄС. Це перше рішення про введення антиросійських санкцій з боку адміністрації нового президента Джо Байдена.

Офіційні особи США, які говорили з журналістами на умовах анонімності, повторили заклик Байдена до Росії звільнити Навального.

Як повідомлялося, минулого тижня Навального етапували з СІЗО до колонії.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss