22.06.2021, 21:17

У Копенгагені напередодні футбольного матчу Данія-Росія спаплюжили пам'ятник Шевченку

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

У столиці Данії Копенгагені пам'ятник українському поетові Тарасу Шевченко був розмальований у кольори російського триколору і розписаний пропагандистськими лозунгами окупантів.

Це сталося ймовірно в ніч на 21 червня, напередодні футбольного матчу Данія-Росія у рамках Евро-2020, повідомила прес-служба Посольства України у Королівстві Данія, передає Час Пік.

"Категорично засуджуємо цей прояв вандалізму та провокацію проти України. Цей ганебний випадок в черговий раз демонструє цивілізованому світу, що російська агресія проти України реальна. Жодної «громадянської» війни в Україні немає, а є лише злочинні дії Кремля, які переслідують все святе для кожного Українця у будь-якому куточку світу.
Звертаємося до правоохоронних органів Данії розпочати негайне розслідування та покарати винних. Недругам України нагадуємо в черговий раз: «Крим – це Україна», а Український дух не зламати", - зазначили у посольстві.

Пізніше у дипломатичному відомстві повідомили, що пам'ятник Шевченку вже очищено від кольорів прапора країни-агресора і ганебних слоганів російської пропаганди. Українське посольство подякувало комунальним службам та всім небайдужим за оперативну роботу.

"Розраховуємо, що данська поліція також оперативно відреагує на наше звернення та притягне винних у цьому акті вандалізму до відповідальності. Всіх, хто міг би бути випадковим свідком або володіє будь-якою інформацією щодо цього інциденту, просимо звертатися до поліції та Посольства України в Копенгагені", - йдеться в повідомленні посольства.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss