Байден і Меркель висловилися з приводу "Північного потоку-2": не обійшлося без розбіжностей
Президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Ангела Меркель не досягли спільної точки зору з приводу газопроводу "Північний потік-2", але заявили, що згодні з тим, що Москві не можна дозволяти використовувати енергію в якості зброї для примусу своїх сусідів.
Про це пише Reuters, передає Час Пік.
Як зазначає видання, Меркель і Байден на зустрічі в четвер "домовилися не погоджуватися" з приводу проекту російського газопроводу, проти якого виступає Вашингтон, при цьому пообіцявши разом протистояти агресії з боку Москви і антидемократичним діям Пекіна.
Повідомляється, що, незважаючи на доброзичливість зустрічі, деякі розбіжності були очевидні. Байден знову висловив стурбованість з приводу прокладки трубопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини: Сполучені Штати побоюються, що Москва використає це як зброю проти України. Проект вартістю 11 мільярдів доларів, який, як очікується, буде завершено у вересні, обійде Україну, потенційно позбавивши її плати за транзит.
За словами Меркель, у них з Байденом різні оцінки наслідків запуску "Північного потоку-2", однак Україна повинна залишатися транзитером газу. Меркель заявила, що Німеччина буде активно діяти, якщо Росія буде зазіхати на право України на транзит газу.
"Північний потік-2" - це додатковий проект, а не проект, покликаний замінити будь-який транзит через Україну", - підкреслила канцлер.
Байден повторив, що він вирішив не накладати санкції на компанію, що стоїть за будівництвом трубопроводу, тому що проект наближався до завершення, і це рішення викликало критику як демократів, так і республіканців. Але Байден зазначив, що він і Меркель єдині в своєму переконанні, що Росія не повинна використовувати енергію в якості геополітичного зброї.
"Хороші друзі можуть не погоджуватися, - сказав він про трубопровід на спільній прес-конференції. - Ми разом і будемо продовжувати разом захищати наших східних союзників по НАТО від російської агресії".
Меркель зазначила розбіжності в думках, але підкреслила єдність між двома країнами. "Ми всі поділяємо одні й ті ж цінності; ми всі поділяємо одну і ту ж рішучість вирішувати проблеми нашого часу", - сказала вона.
Як уже повідомлялося, Меркель і Байден підписали Вашингтонську декларацію.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |