18.07.2021, 18:25

У Китаї зафіксовано перший випадок смерті людини, що заразилася вірусом мавпи

Марина Началова | Всі новини автора
обезьяна

У Китаї зафіксовано перший випадок смерті людини, яка заразилася вірусом мавпи B (BV).

Жертвою вірусу став 53-річний ветеринар з Пекіна, передає Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Чоловік працював в установі, що займається дослідженнями приматів. Перші симптоми у вигляді нудоти і блювоти з'явилися у нього через місяць після того, як він зробив розтин двох мертвих мавп на початку березня, повідомили в Центрі з контролю і профілактики захворювань Китаю.

Ветеринар звертався за допомогою в кілька лікарень і врешті-решт помер 27 травня. Раніше в Китаї не було смертельних або навіть клінічно значущих випадків інфікування вірусом BV, тому випадок з ветеринаром став першим випадком зараження людини BV, виявленим в Китаї.

У квітні дослідники зібрали спинномозкову рідину у ветеринара і визначили позитивний результат на вірус BV, проте зразки його близьких знайомих показали негативні результати.

Вірус, спочатку виділений в 1932 році, є ензоотиком альфа-герпесу у макак. Він може передаватися при прямому контакті та обміні виділеннями організму і має рівень смертності від 70 до 80 відсотків.

Нагадаємо, в Україну з США надійшло 2 мільйони доз вакцини Moderna. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав, кого будуть нею прищеплювати.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: