28.08.2021, 08:03

Американська розвідка розсекретила доповідь про походження коронавірусу

Марина Началова | Всі новини автора
коронавирус сша

Розвідка США опублікувала розсекречену доповідь про можливі джерела походження коронавірусної інфекції COVID-19.

Доповідь ]]>оприлюднена ]]>на сайті Офісу директора національної розвідки США, передає Час Пік.

Як сказано в документі, незалежна комісія оцінює, що вірус SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, ймовірно, виник і заразив людей в результаті первинного невеликого впливу, який відбувся не пізніше листопада 2019 року, коли в китайському місті Ухань виник перший відомий кластер випадків COVID-19 в грудні 2019 року.

Крім того, комісія змогла досягти згоди по ряду інших ключових питань.

"Ми вважаємо, що вірус не був розроблений як біологічна зброя. Більшість агентств також з низьким ступенем впевненості оцінюють, що SARS-CoV-2, ймовірно, не був створений за допомогою генної інженерії, проте два агентства вважають, що в будь-якому випадку не було достатніх доказів для проведення оцінки. Нарешті, незалежна комісія вважає, що офіційні особи Китаю не знали про вірус до того, як виник первісний спалах COVID-19", - заявили в розвідці США.

Як наголошується в звіті, правдоподібними вважаються дві гіпотези походження COVID-19: природний контакт з інфікованими тваринами і інцидент, пов'язаний з лабораторією.

Частина комісії оцінює "з низьким ступенем впевненості", що первісна інфекція SARS-CoV-2, швидше за все, була викликана природним впливом з твариною, інфікованою цим вірусом або вірусом-попередником, який, ймовірно, більш ніж на 99 відсотків схожий на SARS-CoV-2. Ці аналітики надають великого значення тому, що офіційні особи Китаю не передбачали наслідки.

Один елемент комісії оцінює "з помірною упевненістю", що перше зараження людини SARS-CoV-2, швидше за все, було результатом інциденту в лабораторії при поводженні з тваринами або відборі проб Уханьским інститутом вірусології.

Як відзначили в розвідці США, для розслідування бракує клінічних зразків або повного розуміння епідеміологічних даних по найбільш раннім випадкам COVID-19. Швидше за все, для остаточної оцінки походження COVID-19 буде потрібне співробітництво Китаю. Однак Пекін продовжує перешкоджати глобальному розслідуванню, заявили в розвідувальному відомстві.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк